Putin kõnnib nagu kogenud püstolikangelane

VEHIB VAID VASAKUGA: Käitumisekspertide uusim analüüs on leidnud seletuse Vladimir Putini eriskummalisele kõnnakule. See olevat “püstolikangelase kõnnak” (ingl k gunslinger’s gait) – käimisel võib liikuda vaid vasak käsi, sest parem käsi peab olema valmis vajadusel kiiresti põuetaskust relva haarama. NBCNEWS.COM

VEHIB VAID VASAKUGA: Käitumisekspertide uusim analüüs on leidnud seletuse Vladimir Putini eriskummalisele kõnnakule. See olevat “püstolikangelase kõnnak” (ingl k gunslinger’s gait) – käimisel võib liikuda vaid vasak käsi, sest parem käsi peab olema valmis vajadusel kiiresti põuetaskust relva haarama.
NBCNEWS.COM

Lääneriikide eksperdid jätkavad Vene presidendi Vladimir Putini käitumismaneeride ning kommete ja harjumuste uurimist, püüdes säärase isikuanalüüsi abil prognoosida tema poliitika arengusuundi tulevikus.

Viimastel aastatel on ekspertide erilist tähelepanu köitnud Putini eriskummaline kõnnak. Varem on Lääne ajakirjanduses välja tuldud spekulatsiooniga, et Vene riigipea kannatab Parkinsoni tõve all, millega olevatki seletatav tema mõnevõrra ebatavaline kõnnak. Nüüd tundub, et seisukohad on selles osas muutunud.

Briti ajaleht The Times kirjutas sel nädalal, et Kremli praegune peremees võib-olla isegi ei tea, et tal on palju ühist Metsiku Lääne kauboidega. Eksperdid väidavad, et Putin ja veel mõned Moskva kõrged ametnikud kõnnivad nagu kogenenud laskurid.

Uurides Putinist tehtud videosalvestusi, märkasid kõnnakueksperdid üht spetsiifilist detaili. Nimelt liigub Venemaa paremakäelisel riigipeal kõndimisel rohkem enamasti vasak käsi ja parem käsi jääb praktiliselt liikumatuks. Eksperdid oletavad, et see eripära kujunes Putinil välja siis, kui ta töötas Riiklikus Julgeoleku Komitees (KGB) ja läbis seal teenistusrelva kasutamise ettevalmistuse.

Hollandis asuva Parkinsoni keskuse teadur professor Bas Bloem otsis välja KGB töötajatele mõeldud tegevusjuhendi. Selles on otsesõnu kirjas, kuidas peaksid agendid liikuma eriülesande täitmise ajal: “Liikumise ajal on absoluutselt vajalik, et relva hoitaks kindlalt põuetaskus või paremas käes. Edasi liikuda tuleb, külg ees, reeglina on see vasak külg, kusjuures samas tuleks keha veidi pöörata liikumise suunas.”

Uurides põhjalikult videolõike Putinist ja teistest Venemaa kõrgematest poliitikutest, täheldasid eksperdid nende liikumismaneeris teatud sarnaseid jooni. Nii näiteks ei liigu peaminister Dmitri Medvedevil kõndimisel parem käsi, sama võib täheldada ka endise kaitseministri Anatoli Serdjukovi ja presidendi administratsiooni juhi Sergei Ivanovi kõnnaku juures. “Oletus, et kõik nad kannatavad Parkinsioni tõve all ja et Kremlit on tabanud Parkinsoni haiguse puhang, oleks ilmselge liialdus ja seejuures väär seletus,” naljatas Bloem.

Eksperdid jõudsid järeldusele, et Kremli mitme kõrgema ametniku käimismaneer on eelkõige seletatav nende karjääriga minevikus. Serdjukov on eruohvitser, Ivanov ja Putin on endised KGB töötajad. Mis puutub aga Medvedevisse, siis märkasid ajakirjanikud juba 2007. aastal, et ta käitub tõelise pugejana ja püüab kõikjal matkida oma bossi. Nii näiteks kopeerib Venemaa praegune valitsusjuht Putini jäika esinemismaneeri, tema hääletooni ja kõnnakut.

Täismahus artikkel ilmus laupäevases saarte Hääles.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 224 korda, sh täna 1)