Saare lastele poolsada suusakomplekti

Eesti olümpiakomitee saadab Saare maakonda 50 komplekti tasuta laenutamiseks mõeldud suusavarustust nooremas koolieas lastele.

EOK projekti “EOK tuleb kooli” raames kolme aasta jooksul kõigisse maakondadesse saadetavaisse suusakomplektidesse kuuluvad suusad, kepid, klambrid ja saapad. Komplekte hakkavad laenutama regionaalsed tervisespordikeskused või maakondlike spordiliitude poolt väljavalitud üldhariduskoolid, kes tagavad ka varustuse hoolduse.

Saaremaa spordiliidu juhatuse esimehe Kalev Küti andmeil saadetakse suusakomplektid Saare maakonnas spordiliidule, kes otsustab, kuidas saadetud komplektidega edasi talitada. 2013. aastal tehtud uuring Eesti koolide sportimistingimuste kohta näitab, et Saare maakonna koolides tuntakse kõige enam puudust just suusavarustusest.

Haridus- ja teadusministeeriumi tellitud ning spordikoolituse ja -teabe sihtasutuse koostatud ülevaate järgi vajab meie maakonna kahekümnest kaardistatud koolist – põhikoolidest, gümnaasiumidest ja Kuressaare ametikoolist – suusavarustust kuus.

Mullu jõudsid EOK kingitud suusavarustuse komplektid Ida-Virumaale, Lääne-Virumaale, Võrumaale ja Valgamaale.

Tänavu saadetakse need lisaks Saaremaale ka Järva-, Lääne-, Põlva- ja Pärnumaale. Projekti eesmärk on kinkida tuleva aasta lõpuks suusavarustus kõikidele maakondadele –kokku 500 komplekti.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 375 korda, sh täna 1)