Eriarvamus Savisaare kultusest tõi etteheited (24)

KULTUS EI KÕNETA: Janne Nurmik jääb enda juurde, et ainuüksi minevikule toetumine ei saa enam olla edasiviiv jõud. TAMBET ALLIK

KULTUS EI KÕNETA: Janne Nurmik jääb enda juurde, et ainuüksi minevikule toetumine ei saa enam olla edasiviiv jõud.
TAMBET ALLIK

Keskerakonna Saaremaa piirkonna juhti Janne Nurmikut süüdistatakse riigile ohtliku mõtteavalduse tegemises. Nimelt ütles Nurmik avalikult välja, et Savisaare kultus ei kõneta nooremaid inimesi.

“Ma küsin sult, Janne Nurmik: “Kust võtad sa endale jultumuse avalikult alavääristada meie riigi looja Edgar Savisaare sangarlikku tegevust nendel kõige kriitilisematel aegadel meie rahva ajaloos?”,” seisab ajalehe Kesknädal eelmise nädala numbris.

Küsijaks on end Keskerakonna valijaks nimetav Tõnis Karja. “Valijana pean oma kohuseks teatada, et Keskerakonna Saaremaa piirkonna esimees Janne Nurmik esines Eesti riigile ohtliku mõtteavaldusega.”

Valija Karja sõnul on Nurmik teeninud ära pahameele Postimehele antud, Karja sõnul suisa jälestusväärse arvamusega, et Savisaare kultus ei kõneta enam noori ning see ei too noori Keskerakonda. Tõnis Karja nõuab sellise jutu peale Nurmiku lahkumist Saaremaa piirkonna esimehe kohalt.

Saarte Hääle andmetel Eestis Tõnis Karja nimelist kodanikku ei eksisteeri. Tegemist on Kesknädala toimetuses välja mõeldud persooniga.

Janne Nurmik ütles Saarte Häälele, et igaühel on õigus oma arvamusele. Nii ka Tõnis Karjal. Samuti märkis Nurmik, et kindlasti ei alahinda ta Savisaare panust Eesti riigi loomisel.

“Küll olen seda meelt, et ainuüksi minevikule toetumine ei saa täna enam olla edasiviiv jõud,” jäi Nurmik varem öeldule kindlaks. “Suur osa Eesti rahvast ootab juba aastaid Keskerakonna ideede teostumist riigi tasandil,” sõnas ta ja lisas, et see eeldab valitsusse pääsemist.

Tõnis Karja sõnadest Nurmik end solvatuna ei tunne. “Solvata saab inimest, kes solvub. Mina nende hulka ei kuulu,” kinnitas ta. “Oma sõnade ja väljendusoskuse eest vastutab iga inimene ise.”

Janne Nurmik lisas, et Saaremaa piirkonnast on ta saanud head tagasisidet. Piirkonna juhtimisest ta Kesknädala arvamuse tõttu taanduda ei kavatse.

“Minu soov on Keskerakonna Saaremaa piirkonna vaikellu vajunud tegevust elustada, innustada siinsete inimeste teotahet, hoida neis hoolivat ja ausat ühtekuuluvustunnet ja elutervet suhtumist ümbritsevasse,” ütles Nurmik.

Keskerakonna juhatuse liige Tõnis Kipper ütles Nurmikule Kesknädalas tehtud etteheidete kohta, et kuskil pole kirjas, millal ja kus keegi võib oma arvamust avaldada.

Nurmikuga juhtunu tuli tuttav ette ka 2012. aastal Keskerakonnast väljaarvatud riigikogulasele Kalle Laanetile. Kui Laanet julges omal ajal Savisaare suhtes arvamust avaldada, ilmus samuti Kesknädalas tema pihta turmtuld andnud artikkel, mille autoriks oli keegi „valija“.

Laaneti sõnul on see Keskerakonna tavaline taktika, mis järgneb siis, kui keegi julgeb avaldada „peavoolust“ erinevat arvamust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 507 korda, sh täna 1)