Kuressaare ja Lääne-Saare teevad haridusrahu (9)

Kuressaare linna ja Lääne-Saare valla pikka aega kestnud vaidlus ühtse haridusruumi lepingu üle saab lahenduse juba lähipäevadel, kui mõlema omavalitsuse volikogud eeldatava kompromisslepingu allkirjastavad. Samas ei ole linna koalitsioonis lepingu osas üksmeelt.

“Valitsuste tasandil on kokkulepe saavutatud, otsuse teevad volikogud,” kinnitas Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu.

Täna Lääne-Saare valla volikogus ja homme linnavolikogus kinnitamisele mineva lepingu näol on sisuliselt tegemist lepinguga, mis kehtis aastaid ja mille linn korra juba ühepoolselt lõpetas. Nüüd on lisatud mõned rahastamist puudutavad ja lepingu lõpetamisel vastaspoolele garantiisid andvad punktid. Kaarma valla asemel on teine lepingupartner Lääne-Saare vald ning lisatud on valla ja linna ühine teeninduspiirkond.

Valla ja linna laste jaoks ei muutu midagi, nemad saavad lasteaedades ja koolides ka edaspidi käia võrdsetel alustel. Kuressaare linnavalitsus tahtis esmalt volikogusse saata vaid talle sobivate tingimustega lepingu. Siiski kutsuti Lääne-Saare vallavanem hariduskomisjoni lepingust ja vallapoolsetest arusaamistest rääkima. Hariduskomisjon kuulas vallavanema ära ja vastuseisu ei olnud.

Ainsana oli toimunud hääletustel ühele Lääne-Saare tingimusele vastu komisjoni liige Toomas Takkis. Oma vastuseisu oli Takkis komisjonis ka sõnaliselt kinnitanud. Komisjonist saadud positiivse tagasiside põhjal toimus ka linna koalitsiooni juhtpartneri SDE juhi Jaanis Prii ja vallavanem Andres Tinno kohtumine, mille tulemusena valmis mõlemat poolt rahuldanud lepinguprojekt.

“Võib öelda, et sellel kohtumisel saavutasime läbimurde,” lausus Andres Tinno. Ka Jaanis Prii sõnul saavutati lepingu osas tõesti kokkulepe ning see läbis ka koalitsiooninõukogu.

Seal siiski üksmeelt ei leitud ning IRL lepingut ei poolda. Jaanis Prii jäi koalitsiooni lahkhelide osas diplomaatiliseks ja ütles, et otsused võetakse vastu siis, kui on olemas piisavalt poolthääli.

Lisaks SDE-le toetab volikogus lepingut ka opositsiooniline Reformierakond. Seega peaksid hääled olema koos, vaatamata IRL-i võimalikule vastuseisule.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 687 korda, sh täna 1)