Saaremaa Tarbijate Ühistu: kuulujuttudel pole alust! (7)

TAMBET ALLIK

Eile viitas mitu lehelugejat Saarte Hääle toimetusele, et pärast seda, kui Saaremaa tarbijate ühistu nõukogu oli kaubandusettevõtte kauaaegse juhi Peeter Kilumetsa STÜ juhatusest tagasi kutsunud, on mõnedki ühistu volinikud avaldanud mõtet arutada juhtunut veel selles kuus volinike koosolekul.

Välja olevat pakutud isegi koosoleku kuupäev ja nii nagu “Selgeltnägijate tuleproovis” proovivad inimesed oma võimeid ennustamises proovile panna.

Ühe versiooni kohaselt kutsuvad volinikud nõukogu tagasi ja valivad nõukokku uued liikmed. Uus nõukogu saab nimetada uued juhatuse liikmed või siis endised juhatuse liikmed taas ametisse kutsuda. Sellega pole välistatud, et 60-aastase kaubandustöötaja kogemusega Peeter Kilumets 5. novembril 110-aastaseks saanud ühistu tüüri juurde naaseb.

STÜ nõukogu esimees Rein Sepp lükkas need väited ümber. “Kuulujuttudel ei ole alust. Nõukogu tegeleb praegu uue juhatuse valimisega. Kodukord on selline. Kui meil on uut informatsiooni edastada, siis me seda ka teeme,” ütles Rein Sepp. Tema sõnul on Kilumetsa leping tänase seisuga lõpetatud.

Peeter Kilumetsalt ei õnnestunud Saarte Hääle toimetusel eile kommentaari saada. Tema telefon ei vastanud.

1957. aastal Kuressaares Kauba tänaval ehitusmaterjalide kaupluses tööd alustanud Peeter Kilumets (75, pildil) on läbinud oma karjääri jooksul kõik etapid poesellist tarbijate ühistu esimeheni välja. 2014. aastal tunnustati Peeter Kilumetsa tööd Saare maakonna teeneteplaadiga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 375 korda, sh täna 1)