Ministeerium: investeeringut võib muuta vaid volikogu (9)

Rahandusministeerium viitab Kuressaare linnavolikogu revisjonikomisjonile Slupi ristmiku asjus saadetud selgituses, et linnavalitsus ei tohi ise muuta volikogu kinnitatud investeerimisobjekte.

“Kui volikogu on mingi konkreetse investeeringu eelarvesse nimeliselt määranud, siis ei tohi linnavalitsus oma algatusel teha selle asemel muud investeeringut,” selgitas kohalike omavalitsuste finantsjuhtimise osakonna juhataja Sulev Liivik. “Investeeringuobjekti asendamiseks tuleb ära oodata lisaeelarve. Õiguse üldprintsiip näeb ette, et õigusakti võib muuta see organ, kes selle vastu võttis,” lisas ta.

Saare maavalitsus, kelle poole komisjon samuti ristmikuehituse asjus pöördus, ei võtnud aga juhtumit uurida ja tagastas vastava taotluse läinud nädalal põhjendusega, et kõnealuse asja järelevalve kuulub linnavolikogu revisjonikomisjoni pädevusse ja puudub põhjus selle ülesannete edasiandmiseks teisele haldusorganile ehk siis maavalitsusele.

Slupi ringristmiku ehituse kohta tõstatas küsimuse linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon, kelle hinnangul vajanuks 2015. aasta eelarves Tallinna tänava rekonstrueerimiseks mõeldud summade suunamine Slupi ristmiku rajamiseks volikogu otsust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 712 korda, sh täna 1)