Ruhnu sadamas avatakse suvel turulett

Ruhnu saare elanikud panevad Kihnu saare eeskujul järgmiseks suveks sadamasse püsti turuletid, lepiti kokku külakoosolekul.

“Laevareisijad tunnevad täitsa huvi, et kui oleks turg, kohe ostaks – keegi tahab õhtuks kartulit ja keegi võtab kala,” ütles Ruhnu vallavanem Jaan Urvet. “Kihnus on turg olemas ja väga hästi töötab,” lisas ta.

Vallavanema sõnul saab sadam laevareiside alguseks kindlasti väikese kauplemiskoha. “Teeme esialgu täitsa oma jõududega servamata laudadest ühe leti ja kui asi läheb käima, siis võib ju edasi arendada,” rääkis Urvet.

Lisaks kohalikele aiasaadustele võib turul pakkuda ka kohalikku käsitööd. “Ja kui palju on metsas mustikaid – lapsedki võivad neid korjata, turist ostab ju kõike,” lausus Urvet. “Ei tule seal turumaksu ega midagi, see on nagu atraktsioon rohkem.”

Ruhnu blogi annab teada, et kolmapäeval peeti Ruhnu koolimajas volikogu esimehe juhtimisel külakoosolekut. Kaks inimest osales koosolekul Skype’i kaudu.

Teemasid oli arvukalt ja kõige põhjalikumaks kujunes arutelu järgmise aasta laevagraafiku teemal. Eeldatavasti tuleb järgmise suve graafik üsna sarnane tänavuse suvise sõiduplaaniga, muutuvad vaid mõned kellaajad.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 170 korda, sh täna 1)