Rataste all hukkus kaks hirve (2)

IRINA MÄGI

IRINA MÄGI

Teisipäeva õhtul juhtus Kuressaare lähistel kaks liiklusõnnetust, mille põhjustasid metsloomad.

Kihelkonna poolt Kuressaarde sõitnud Volvole hüppas kella kuue ja seitsme vahel ette hirv. Pea samal ajal jooksis teine hirv ette Kuressaare ringteel Sõrve poolt Kuressaarde liikunud Ford Transitile. See õnnetus juhtus umbes 200 meetrit enne Kellamäe ringi.

Mõlemad sõidukid said tugevaid kahjustusi. Nende avariikohalt minema toimetamiseks vajati puksiiri abi. Inimesed kummaski õnnetuses viga ei saanud, mõlemad hirved aga hukkusid.

Saarte jahimeeste seltsi tegevjuhi Ive Kuninga sõnul on sealkandis palju roogu, kus loomad end peidavad. “Kuue-seitsme ajal õhtul lähevad loomad liikvele. Nende jaoks on see loomulik tegevus,” selgitas ta, manitsedes juhte ettevaatlik olema.

Et sealkandis oleks jahti peetud, Kuningas välistas. “Nädala sees ja pimedal ajal loomi kindlasti ei lasta,” kinnitas ta.

Politsei pressiesindaja Kaja Grak selgitas, et kuna inimesed vigastada ei saanud, siis politsei sekkumist nende õnnetuste puhul vaja ei olnud. “Politsei sai lihtsalt info, et sellised õnnetused juhtusid,” ütles ta.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 740 korda, sh täna 1)