KG astus riigikooli vastu (11)

TAKKISE ALGATUS: KG-s korraldatud küsitlus oli koolijuht Toomas Takkise isiklik initsiatiiv.  IRINA MÄGI

TAKKISE ALGATUS: KG-s korraldatud küsitlus oli koolijuht Toomas Takkise isiklik initsiatiiv.
IRINA MÄGI

Kuressaare gümnaasiumi kodulehel läbi viidud küsitluse põhjal ei poolda õpilaste vanemad ega ka töötajad riigigümnaasiumi loomist Saare maakonda.

Lapsevanemaid vastas 285 ja neist 77% on riigigümnaasiumi loomise vastu. Kooli pedagoogiliste töötajate seas on vastuseis 66%. Seal oli vastajaid 62.

Küsitluse selgitavas ja koolijuht Toomas Takkise allkirja kandvas tekstis tutvustati riigipoolseid plaane gümnaasiumi rajamiseks ja kirjeldati üsna värvikalt võimalikke tulevikustsenaariume. Näiteks sedastati, et see tähendab Kuressaare praeguse koolivõrgu ümberkorraldamist ja praegu kenasti toimiva, optimaalse ja tulemuslikku tööd tegeva koolisüsteemi lammutamist.

KG hoolekogu juht Terje Nepper ütles, et küsitlus ja sellele eelnevad selgitavad koosolekud toimusid hoolekogu soovil ning tulemus tuli täpselt selline, nagu ta tuli.

Küsitluse on seni korraldanud vaid KG. Saaremaa ühisgümnaasiumi direktori Viljar Aro sõnul arvas nende hoolekogu, et selleks on veel veidi vara. “Tahaks veel mõelda, infot koguda ja arutleda,” märkis Aro.

Linnavalitsuse pressiesindaja Kristiina Maripuu ütles kommentaariks, et ka teiste koolide arvamust oodatakse 16. detsembriks.

Maavalitsuse haridus- ja sotsiaalosakonna juhataja Raivo Peeters ütles riigigümnaasiumi teemat kommenteerides, et töö käib, aga asjaga ei ole vaja kiirustada.

“Tahame kõik plussid-miinused läbi arutada. Vallad oleksid kindlasti rõõmsad, sest gümnaasiumi kohatasud kaoksid ära, linnale oleks riigigümnaasium samuti rahaline kergendus, aga ennekõike peame kaaluma, mida see samm meie lastele annab,” rääkis ta.

KG küsitluse kohta ütles Peeters, et see on Toomas Takkise isiklik algatus. Riigigümnaasiumi töögrupp tuleb uuesti kokku kuu jooksul.

Peeters lisas, et haridusministeeriumist on samuti antud mõista, et kiirustada pole vaja ja nad ei ootagi saarlastelt otsust enne 2018. aastat. Põhjus on selles, et ministeeriumil on riigigümnaasiumide rajamise lepinguid juba nii palju sõlmitud, et nende täitmiseks kulub lähiaastatel piisavalt palju aega ja energiat.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 951 korda, sh täna 1)