Poisid süütasid lapsevankri (3)

Politsei pressiesindaja Kaja Graki kinnitusel selgitas politsei välja kolm poissi, kes panid reede õhtul Kuressaares Tallinna tänava kortermaja trepikojas pürotehnikaga põlema lapsevankri.

“Nad on sedavõrd noored, et nende vastu süüteomenetlust läbi viia ei saa,” selgitas Grak. “Politsei selgitab praegu välja, kust nad pürotehnilisi tooteid said. Pärast vajalike toimingute tegemist selgub, milliseid mõjutusvahendeid on võimalik neile kohaldada.”

Päästjad likvideerisid põlengu kell 20.41 ja ventileerisid ruumid. Kustutustöid pealt näinud naise sõnul oli maja koridor musta tossu täis.

“Inimesed ei teadnud, kas ja kui palju põleb, ja ei julgenud trepist alla tulla. Kui teise korruse aken avati ja ventilaator ukse juures tööle pandi, lendasid õhus mustad tahmalatakad,” kirjeldas ta nähtut.

Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe ütles Kadi raadiole, et iseenesest ohtlik juhtum oli seotud inimliku rumalusega.

“Ilmselt ei loetud enne toote kasutamist selle kasutusjuhendit läbi. Pürotehnilised tooted on mõeldud kasutamiseks välitingimustes, mitte trepikojas,” meenutas ta.

“Tõenäoliselt tuleb asi arutusele alaealiste komisjonis, mis muidugi ei välista lapsevanemate kohustust tekitatud kahju  hüvitada,“ ütles politseijaoskonna menetlusteenistuse vanem Ahti Lepp.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 686 korda, sh täna 1)