Lembit Uustulnd saab öigeks saarlaseks! (1)

RAAMATUTETA EI SAA: Öige saarlane Lembit Uustulnd ja tema looming. TAMBET ALLIK

RAAMATUTETA EI SAA: Öige saarlane Lembit Uustulnd ja tema looming.
TAMBET ALLIK

Tallinna saarlaste ühendus kuulutab homme öigeks saarlaseks reisilaeva kapteni ja kirjaniku Lembit Uustulndi.

Ühenduse eestseisuse esimees, Tallinna ülikooli õiguse õppejõud Kalle Liiv ütles Saarte Häälele, et nominente oli mitu, aga Lembit Uustulnd jäi sõelale just seetõttu, et ta esindab väärikalt saarlastele omast elukutset, on reisilaeva kapten ja lisaks viljakas kirjanik.

“Saarlased saavad lõppevat aastat Uustulndi aastaks pidada. Kuressaares avati Lembitu isa Albert Uustulndi monument. Lembit on isalt pärinud kirjanikugeenid. Ta on saarlastest üks kogenumaid kapteneid, suure staažiga meremees, kes Saaremaa merekultuuri seltsi liikmena osaleb aktiivselt ühiskonnaelus. Lembit on populaarne nii kodusaarel kui ka Tallinna saarlaste hulgas. Teda teavad raamatuhuvilised üle Eesti ja kaugemalgi,” rääkis Liiv.

“Kui eestseisuse liige Harri Ellart mulle sellest teatas, siis ei osanud ma a-d ega b-d öelda. Saarlaseks olen ma ennast eluaeg pidanud. Kui öige ma nüüd olen? Teisi kangeid mehi ja naisi on ju küll ja küll,” ütles merelt hiljaaegu koju jõudnud Lembit Uustulnd.

Tänavune aasta on Lembit Uustulndile olnud üsnagi pingeline. Mehe oma jutu järgi on ta viimase kahe kuu jooksul saanud kodus olla vaid viis päeva. “Tegin lootsieksameid, sest sõidan nüüd laevaga Regal Star Paldiski–Kappelskäri liini. Paar päeva tagasi sain merel kätte tormi 33 m/s,” andis öige saarlane oma viimase aja tegemistest ülevaate.

Nii kala- kui reisilaevade kaptenisillal on Lembit Uustulnd olnud 29 aastat. Meremehestaaž on tal aukartustäratavalt pikk – 45 aastat. Raamatuid on Lembitu sulest ilmunud kaheksa.

Mida on öigel saarlasel peatselt lõppeva aasta kohta öelda? “Tegemist on palju. Eks see on üks närvesööv aasta olnud. Kõik on aga hästi läinud. Augustin Poopuu ideest võttis Saaremaa merekultuuri selts viis aastat tagasi tuld ja nüüd on Albert Uustulndi monument Kuressaares kõigile näha. Isa sünniaastapäeva tähistamine oli südantsoojendav. Inimeste soe suhtumine oli minu jaoks kõige suurem kingitus,” rääkis eile taas üle hulga aja kirjutuslaua taha istunud Lembit Uustulnd.


Öiged saarlased

  • Varem on öige saarlase tiitliga tunnustatud Paul Tamkivi, Johannes Tõrsi, Voldemar Millerit, Arnold Rüütlit, Heli Läätse, Venno Laulu, Ivo Linnat, Leo Õispuud, Mati Kaalu, Vjatšeslav Leedot, Alver Sagurit ja Harry Ellartit.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 742 korda, sh täna 1)