Parvlaevapiletid kallinevad veebruarist (35)

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Kristen Michali kinnitusel kallinevad parvlaevapiletid eeloleva aasta 1. veebruarist. Hinnatõus on ministeeriumi teatel 20 protsendi ümber.

Saaremaa ettevõtjate liidu novembris esitatud pöördumisele vastates märkis minister, et ministeerium on koostöös vedajaga välja töötamas lahendusi järgmise aasta liiniveo parimaks korraldamiseks, et tagatud oleks nõudlust rahuldav transpordiühendus mandri ja Muhu vahel.

Praegu on tuleva aasta riigieelarve projektis Väinamere Liinid OÜ ja TS Laevad OÜ tarbeks kokku 18,5 miljonit eurot. Tegelik 2016. aasta vajaduse prognoos on aga ligi 19,3 mln eurot.

Parvlaevateenuse maksumus kasvab ministri selgituste kohaselt järgmisel aastal peamiselt järgmistel põhjustel: kütuse kallinemine tulenevalt aktsiisitõusust, palgatõus, väiksemate laevade kasutamine, mistõttu on vaja rohkem reise teha, ning uue vedaja lepingust tulenevad kõrgemad hinnad.

Eelarve puudujääk tuleb ministri kinnitusel katta piletihinna tõusu arvelt, mida on planeeritud rakendada järgmise aasta 1. veebruarist. Lähiajal alustab ministeerium hindade muutmiseks ka määruse eelnõu menetlust.

“Kaasame määruse menetlusse ka asjaomaseid maavalitsusi ja kohalikke esindusorganisatsioone. Samas rõhutame, et kuna piletitulu on üks olulisi liiniveo kulude katteallikaid, siis on planeeritav piletihindade tõus otseses sõltuvuses võimalike reiside arvust ja seeläbi liiniveo kvaliteedist,” märkis minister.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 755 korda, sh täna 1)