Nunn Theofilist saab õppinud mesinik (1)

 

nunn Theofili ööriku

Reomäe skiitas juba tasapisi mesilaste pidamisega alustanud nunn Theofili (pildil) saab nüüd sellega rohkem tegeleda, kuna jaanuaris saab ta Viljandimaal asuvast Olustvere teenindus- ja maamajanduskoolist mesinduse eriala diplomi, vahendab Mulgimaa ajaleht Sakala.

Püha Eelkäija skiita ülem nunn Theofili ütles ajalehele, et neil on neli hektarit vähem maad kui Vatikani riigil. Põllumajandusega alustamiseks seda väikesele kogukonnale tema arvates jagub. Selle arvestuse järgi on maad ligi 40 hektarit.

Theofili rääkis, et jõudis juba Kreekas emakloostris elades mesilasse tarusid parandama ja muid abitöid tegema, ent põhjalikumalt hakkas ta mesindusega tegelema alles Eestis. Saaremaal on esialgu paar taru, kuid aegamisi on kavas mesilat laiendada.

Theofili sõnutsi püüavad nad võimalikult palju aiasaadusi ise kasvatada. “Viiekesi kasvatame nii palju, et endale jaguks ja saaks õnnistuseks ka teistele jagada,” rääkis ta ja nentis, et näiteks maasikaid oli kloostril tänavu väga palju.

Theofili meelest võiks kloostri elu vabalt võrrelda eluga mesilasperes: neil on samasugune ühiselu, üksteisest sõltutakse ja üksteisele toetutakse.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 587 korda, sh täna 1)