Riik pani Aste lennuvälja oksjonile (1)

Riigi maamüügi enampakkumiste seast leiab ka enam kui 36 hektari suuruse kinnistu Lääne-Saare vallas, millel asub muuhulgas kunagine Aste lennuväli.

Tegu ongi Vantri külas asuva Lennuvälja kinnistuga. Lisaks asub seal Kilke talu ning nii see kui ka lennuväli on nimetatud pärandkultuuriobjektiks.

Tegemist on sajaprotsendiliselt maatulundusmaaga ehk maaga, mis sobib põllumajanduseks või metsakasvatuseks, ning selle alghinnaks on oksjonil määratud 41 040 eurot.

Elektrooniline enampakkumine lõpeb tuleva aasta 10. veebruaril kell 9.30. Samal ajal lõpeb Saare maakonnas enampakkumine veel 14 kinnistule, millest üks asub Kihelkonna vallas, kaks Leisi vallas ja üheksa Pöide vallas. Koos kõnealuse kinnistuga, millel asub ka kunagine Aste lennuväli, on Lääne-Saare vallast oksjonil kolm riigile kuuluvat maatükki.

Kõik kinnistud on erineva suurusega ja seetõttu on ka nende alghinnad enampakkumisel n-ö seinast seina. Kõige kõrgem alghind ongi Lennuvälja kinnistul, kõige madalam alghind aga Pöide vallas Ungumal asuval Toominga kinnistul (1,9 ha). Viimase alghind on vaid 530 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 990 korda, sh täna 1)