Kassi piinamise uurimiseks algatati kriminaalmenetlus (5)

Kuressaare politseijaoskond alustas neljapäeval kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvi järgi, mis käsitleb looma julma kohtlemist.

Kuressaare politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juhi Kaido Vahteri sõnul on menetlust alustatud, uurimaks kassi tulistamist Aste alevikus, mis eelmisel nädalal palju meediakajastust sai.

Saarte Hääl kirjutas eelmisel nädalal, et Saaremaa lemmikloomade turvakodu sai abipalve Astest, kus ühte majapidamisse oli tulnud sandistatud noor kass. Kiisu parem silmakoobas oli tühi ja mädanes, vasakul pool lõua all oli verine haav. Looma tagumine vasak jalg oli vigastatud, üks esikäppadest liigesest välja väänatud. Kliinikus näitas röntgen õhupüssikuuli, mis oli murdnud kassikese jalaluu.

“Silma puudumine on ilmselt samuti inimese kätetöö, see on kas välja torgatud või välja tulistatud, alalõual olev haav võib olla kuuli väljumiskoht,” rääkis MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu vabatahtlik Edit Annusver. Kiisu lõplik paranemine võtab veel aega, aga tema elu enam ohus ei ole.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 782 korda, sh täna 1)