Linna uus valgustus kipub jukerdama (2)

Sel sügisel üles pandud Kuressaare linna uus tänavavalgustus vajab veel häälestamist, sest nii mõnelgi tänaval asendab lambivalgust aeg-ajalt pimedus.

“Probleeme on, kuid see ei ole kapitaalne viga,” möönis AS-i Kuressaare Soojus juhatuse liige Jaan Mehik, kelle sõnul lülituvad kaitseautomaadid aeg-ajalt mingil põhjusel välja ja lambid ei põle.

Mehiku selgituse kohaselt võtab riketest jagusaamine veel üksjagu aega, sest esmalt tuleb leida probleemi põhjused ja seejärel teha vajalikud ümberehitused. “Hoiame silma peal ja üritame seda lahendust koos ehitajaga leida,” lausus Mehik, kelle sõnul on linna uus tänavavalgustus alles häälestamise järgus.

Jaan Mehiku sõnul on probleeme pidevalt Lossi ja Kitzbergi tänava alguses. Välja lülitab end Ida-Niidu Mihkli lülituspunkt, samuti Torni lülituspunkt ja Tolli lülituspunkt, mille tagajärjel muutub aeg-ajalt pimedaks ka osa vanalinnast.

Mehik osutas, et kuigi öötundidel (kl 24–kl 6) lähevad linna tänavalambid säästurežiimile ja annavad nõrgemat valgust, vajab seegi süsteem veel pisut putitamist.

Kuressaare linna tänavavalgustuse aastapäevad väldanud uuendamine, mis sel sügisel lõppes, on osa KIK-i projektist, mille raames läks suures osas leedvalgustitele üle seitse Eesti linna. Projekt sündis koostöös Austria Vabariigiga, kes ostis Eesti riigilt kasutamata CO2 kvoodiühikuid. Saadud müügitulust sai Kuressaare linn valgustuse uuendamiseks 3,3 miljonit eurot, millele lisandus omaosalusena ligikaudu 400 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 611 korda, sh täna 1)