Komisjon asubki ristmikuehitust uurima (10)

Kuressaare linnavolikogu otsustas lisada volikogu revisjonikomisjoni tööplaani Juhan Smuuli tn, Pika tn ja Kihelkonna mnt ehk Slupi ristmiku ehituse algatamise seaduslikkuse kontrollimise.

Volikogu revisjonikomisjoni esimees, reformierakondlane Helle Kahm kinnitas Saarte Häälele, et taotlused teetööde rahastamise õiguspärasusele hinnangu saamiseks on esitatud juba nii rahandusministeeriumile kui ka Saare maavalitsusele. Komisjoni seisukoht vormistatakse pärast vastavate hinnangutega tutvumist tõenäoliselt tuleva aasta jaanuaris.

Eile liiklusele avatud ringristmiku ehituse kohta tõstatas küsimuse volikogu Reformierakonna fraktsioon, kelle hinnangul vajanuks 2015. aasta eelarves Tallinna tänava rekonstrueerimiseks mõeldud summade suunamine Slupi ristmiku rajamiseks volikogu otsust.

Linnavalitsus põhjendas oma tegevust aga kohaliku omavalitsuse üksuse finantsjuhtimise seaduse paragrahviga 26, mis ütleb, et valitsus võib lisaeelarve eelnõu volikogule esitamisest kuni lisaeelarve vastuvõtmiseni teha eelnõus kavandatud väljaminekuid, kui nende tegemise tähtaeg saabub enne lisaeelarve vastuvõtmist.

Linnavalitsus otsustas raha Slupi ristmiku ehitamisse suunata, kuna selgus, et selleks aastaks plaanitud Tallinna tänava rekonstrueerimistöid siiski alustada ei jõuta.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 030 korda, sh täna 1)