3000 majapidamist jäid elektrita (2)

KUKKUS TEELE: Peamiselt tuli päästeteenistuse meestel tegeleda murdunud puudega, mis olid langenud teele, aedadele või elektriliinidele. Fotol saevad päästjad murdunud puud Uus-Roomassaare tänaval. TAMBET ALLIK

KUKKUS TEELE: Peamiselt tuli päästeteenistuse meestel tegeleda murdunud puudega, mis olid langenud teele, aedadele või elektriliinidele. Fotol saevad päästjad murdunud puud Uus-Roomassaare tänaval.
TAMBET ALLIK1

Esmaspäeva hommikune maru viis elektri rohkem kui 3000 majapidamisest üle Saaremaa.

 

Tugev tuul tekitas elektrikatkestusi pea kõikjal Saaremaal, enim Sõrves ja läänekaldal, ütles Elektrilevi kommunikatsioonijuht Kaarel Kutti.

Teadaolevalt oli veel eile lõunaajal Saaremaal elektrita 2612 majapidamist. Rikkeid kõrvaldas 13 meeskonda, kelle tööd takistas tugev tuul ka pärastlõunal.

“Küll aga taastatakse majapidamistele elektrivarustus vastavalt võimalusele ümberlülitustega ning tehakse töid, mida tugev tuul oluliselt ei sega,” lausus Kutti eile keskpäeval.

Ta selgitas, et nii kaua, kui torm kestab, et ole võimalik rikete likvideerimise täpset aega öelda.

Kõige tugevam oli tuul eile hommikul. Näiteks oli kell 11 maksimaalne tuulekiirus Sõrves 31,4 m/s, Roomassaares aga 29,8 m/s.

Võrdluseks – reedest pühapäevani ei ületanud maksimaalne tuulekiirus Sõrves 23 m/s, Roomassaares aga 21 m/s. Vaibuma hakkaski tuul riigi ilmateenistuse andmetel lõunaajal. Kui näiteks kella üheksa ajal puhus tuul Roomassaares puhanguti kuni 26,7 m/s, siis kella ühe ajal oli tuule maksimaalne kiirus 18,3 m/s. Lähipäevade ilmaprognoos lubab siiski tugevat tuult veel ka täna ja homme.

Pühapäeva öösel tõusnud torm katkestas laevaliikluse Rohuküla-Heltermaa, Rohuküla-Sviby ja Triigi-Sõru liinil.

Esmaspäeva hommikused tormituuled tekitasid omajagu tööd ka päästeametile. Väljakutsed algasid kolmveerand kaheksast hommikul, vahendas Lääne päästekeskuse kommunikatsioonijuht Kristi Kais.

Saaremaa päästepiirkonna juht Margus Lindmäe ütles, et tööd oli päästjatel iseenesest palju, kuid kõik olid suhteliselt lihtsad ülesanded.

“Inimesed pole kannatada saanud, on olnud lihtsad kiired väljakutsed,” märkis ta, lisades, et peamiselt tuli neil tegeleda murdunud puudega, mis olid langenud teele, aedadele või elektriliinidele.

Lindmäe sõnul tuli väljakutseid kümmekond, enamus neist Kuressaare lähedalt.

“Puude kukkumine teele ongi linna probleem üldiselt,” tõdes ta, selgitades, et maapiirkondades saadakse selliste probleemide lahendamisega enamjaolt oma jõududega hakkama.

“Külavahel on veel säilinud ka kahe parema käega inimesi, aga linnas on pigem kahe vasaku käega või siis pole nendel saagi, pole tahet või pole puid vaja,” arvas Lindmäe.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 481 korda, sh täna 1)