Ooperipäevad on aasta turismitegu

OOPERISÕBRAD: Sellesuviste Saaremaa Ooperipäevade avamisel Arensburgi restorani terrassil vestsid juttu ooperipäevade kunstiline juht Arne Mikk ja ERR Saaremaa korrespondent Margus Muld.  IRINA MÄGI

OOPERISÕBRAD: Sellesuviste Saaremaa Ooperipäevade avamisel Arensburgi restorani terrassil vestsid juttu ooperipäevade kunstiline juht Arne Mikk ja ERR Saaremaa korrespondent Margus Muld.
IRINA MÄGI

Haapsalus toimunud Lääne-Eesti turismikonverentsil tunnustati kolmapäeva õhtul restoranis Blu Holm Lääne-Eesti tublimaid turismiarendajaid. Aasta turismiteo tiitli vääriliseks kuulutati 16 kandidaadi seast Saaremaa ooperipäevad.

Juba neljandat aastat korraldab MTÜ Lääne-Eesti Turism koostöös maakondlike turismiorganisatsioonide ja EAS-i turismiarenduskeskusega Lääne-Eesti turismiedendajate konkurssi ja tunnustab parimaid. Konkursi ja tunnustamise eesmärk on esile tõsta Lääne-Eestis edukalt tegutsevaid turismiettevõtjaid, -arendajaid ja atraktiivseid valdkondlikke projekte ning teadvustada piirkonna inimestele turismivaldkonna olulisust.

Kahes kategoorias oli ühtekokku üles seatud 31 nominenti. Aasta turismiteo tiitli võitsid Saaremaa ooperipäevad, edestades teisele kohale tulnud Pärnu Weekend-festivali.

Üldse ilmnes, et nii sise- kui ka välisturismi liikumapaneva jõuna nähakse just muusikafestivale: Lääne-Eesti turismiarendaja kategoorias sai teise koha festival Augustibluus, tagades seega, et neljast väljaantud auhinnast kolm läks muusikaürituste korraldajatele.

Kandidaate hinnanud komisjon koosnes MTÜ Lääne-Eesti Turism juhatusest ja nõukogu liikmetest, erialaliitude (MTÜ Eesti Maaturism, Eesti hotellide ja restoranide liit, Eesti turismifirmade liit, Eesti spaaliit), EAS-i ja piirkonna maavalitsuste esindajatest.

Saaremaa ooperipäevad esitasid kandidaadiks Eesti turismifirmade liit ja Eesti hotellide ja restoranide liit.

2011. aastal pälvisid Saaremaa ooperipäevad Saaremaa parima turismiarendaja tiitli ja 2012. aastal tunnustati ooperifestivali Eesti hotellide ja restoranide liidu aastaauhinnaga.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 213 korda, sh täna 1)