Ruhnu kool võib saada asendusruumid kordonis

Seoses koolimaja renoveerimise algusega järgmisel aastal tahab Ruhnu vald kolida koolipere remondi ajaks siseministeeriumile kuuluvasse kordonihoonesse.

Ruhnu koolimaja renoveerimine peaks kestma 2016. aasta maist kuni 2017. aasta septembrini ning vald näeb ainsa õppetööks sobiliku asenduspinnana tühjaks jäänud Ruhnu kordonihoonet, mida haldab politsei- ja piirivalveamet.

Ruhnu vallavanema Jaan Urveti sõnul ei tohi Ruhnu hariduselu koolimaja renoveerimise ajal halveneda või koguni seiskuda. Siseministeeriumile saadetud taotluses märgib vallavanem, et Ruhnu eraldatuse tõttu pole võimalik 7–16-aastasi õpilasi toimetada regulaarselt mandri koolidesse või pingestada algklasside õpilaste emotsioone eluga õpilaskodudes. Seetõttu ongi kooli toimimiseks vaja leida asendusruumid Ruhnus.

Kuna Ruhnu hariduselu on kogu oma 145-aastase ajaloo jooksul toimunud praeguses hoones, siis on koolimaja lagunemisohus ega vasta elementaarsematelegi hügieeni- ja keskkonnanõuetele. Vald on sõlminud hoone omanikuga (EELK Ruhnu Püha Magdaleena kogudus) viiekümneks aastaks hoonestusõiguse lepingu ning detsembris valmib mõisakoolide programmist saadud toetuse abil kooli renoveerimisprojekt.

Lisaks valitsuse poolt 2004. aastal eraldatud 384 000 eurole, mis on siiani kasutamata, on Ruhnu vallal lootust saada riigieelarvest juurde täiendavat raha. Kokku läheb koolimaja rekonstrueerimine vallavanema sõnul maksma koos käibemaksuga umbes 700 000 eurot.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 297 korda, sh täna 1)