Käsitöömeistrist sai väike, aga väga tegus ettevõtja (2)

RÕÕMSAVÄRVILISED: Lustakaid ja sooje mütse-salle oli nõus näitama Helen Ilmasti (vasakult) pere – Viktoria Justine, Tormi Kallas ja Harold Robin Kallas. MAANUS MASING

RÕÕMSAVÄRVILISED: Lustakaid ja sooje mütse-salle oli nõus näitama Helen Ilmasti (vasakult) pere – Viktoria Justine, Tormi Kallas ja Harold Robin Kallas.
MAANUS MASING

Enne ametlikuks Leenu Tekstiiliks saamist oli Helen Ilmast juba aastakese tegutsenud ja oma toodangut pakkunud sõpradele, naabritele ja tuttavatele.

Helen Ilmast ütlebki, et enne oli ta selline hobikorras käsitöömeister. “Kuid nagu tavaliselt selliste ettevõtmiste käigus ikka juhtub – info levib inimeselt inimesele, nii tuligi luua ettevõte ja nüüdseks on siis OÜ Leenu Tekstiil,” selgitab ta. Toodanguks on vahvad, mugavad ja rõõmsate mustritega puuvillased tooted. Nende hulgast leiab nii mütse kui ka salle.

Oma raha eest

Praegu õmbleb tragi naine kogu toodangu ise ja laatadel käimisel on talle abiks pere. “Idee tuli sellest, et olen alati olnud mütsi- ja sallikandja ning mõtlesin, et miks mitte seda ka teiste inimestega jagada,” räägib Helen.

Kuna tooted võeti väga positiivselt vastu, siis oli hakkaja naise jaoks selge, et asjaga tuleb tõsisemalt tegelema hakata. Nüüdseks on hobist saanud töö. “Disaini poolest on minu toodang väga lihtne ja ma arvan, et see jalgratas oli juba ammu leiutatud, kuid kauplustes müüdavate toodete seas ma sellise disainiga mütse näinud ei ole,” märgib Helen Ilmast. Kinnitab, et on lähemalt uurinud nii meilt kui mujalt, kuid seni ta sarnaseid veel leidnud pole.

Kangad, mida Leenu Tekstiil kasutab, on pärit Hollandist ja tekstiili valikul on ta lähtunud rõõmsatest värvidest ja kanga kvaliteedist. Enamik kangastest, mida ta kasutab on ökotekstiil, nt 95% puuvilla ja 5% elastaani või 92% puuvilla ja 8% elastaani.

Praegu on ettevõtte sortimendis juba üle 55 kanga. Leenu Tekstiili toodangut müüakse Saaremaa kaubamajas, Kuressaare tennisekeskuses, Minipoes ja Rüblikute poes. Aktiivset müüki teeb Helen Ilmast ka Leenu Tekstiili Facebooki lehel. Lisaks üritab ta alati kohal olla kohalikel laatadel ja käia ka väljasapool Saaremaad toimuvatel laatadel.

Ettevõte sai loodud puhtalt omafinantseeringuga, kuid Helen Ilmast on mõelnud ka sellele, et kui ettevõtet kasvatada, siis tuleb kirjutada projekt näiteks õmblusmasinate jms soetamiseks. “Tegutsen Kuressaares ja praegu mahun oma kaubaga veel koju ära, kuid lähitulevikus pean kolima ja arvatavasti ka abilisi palkama,” arvab Ilmast.

Klientide tagasiside on seni olnud igatahes väga positiivne. “Kui vaadata linnapilti, siis näeb minu mütse ja salle inimestel peas ja kaelas juba päris palju,” tunnistab Ilmast.

Kiiret ei ole

“On olnud juhuseid, kui linnas tuleb vastu perekond ning emal ja lapsel on minu müts juba peas ja käigupealt tellitakse müts ka isale.” Sellised asjad saavad tema sõnutsi juhtuda ainult väikestes kohtades. “See on väga vahva ja seepärast õmblen rõõmuga kõigile, olenemata vanusest ja soost.”

Helen Ilmasti hinnangul ei ole tal oma tootmise suureks arendamisega veel kiiret, seega võtab ta päeva korraga ning proovib pakkuda oma klientidele uusi ja vahvaid mustreid juba tuttavaks saanud disaini järgi.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 2 379 korda, sh täna 1)