Iga elu on päästmist väärt (9)

Foto: Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu

Foto: Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu

Reedel sai Saaremaa lemmikloomade turvakodu abipalve Astest, kus üks noor kass oli end vägisi tuppa murdnud. Pisike, räpane, lonkav, silmad mädased. Õnneks oskas kass valida hooliva pere, kus ei öeldud uih ega vuih ega visatud abipalujat tagasi tänavale. Silmade puhastamisel selgus, et kiisu parem silmakoobas oli tühi ja mädanes, vasakul pool lõua all oli verine haav. Vasak tagumine jalg oli vigastatud, üks esimestest käppadest liigesest välja väänatud… Lisaks kõigele muule oli pisike väga kõhn ja nälginud.

Kliinikus näitas röntgen õhupüssikuuli, mis oli murdnud kassikese jalaluu. Silma puudumine on ilmselt samuti inimese kätetöö, see on kas välja torgatud või välja tulistatud (alalõual olev haav võib olla kuuli väljumiskoht).

Umbes 6-kuune kassike kaalus vaid napilt üle kilo. Kiisu ristiti Buffyks – vampiiritapja Buffy järgi, kes samuti ühest silmast ilma jäi – ja on leidja juures hoiukodus. Õnneks sattus ta tõesti õige inimese käest abi paluma.

Kassike on ülimalt seltskondlik ja sõbralik. Vigastatud jalast hoolimata ei püsi ta pesas, vaid käib leidjal kogu aeg sabas, tahab sülle ja pai. Uskumatu, et kõigi nende katsumuste kiuste suudab see vaeseke veel inimest usaldada.

Söögiisu on tal hea ja tuuri pannakse ka pere oma kassi toidukausside sisu. Kahe päeva jooksul suutis see vapper kassike oma kehakaalu tervelt 400 grammi võrra suurendada.

Täna oli Buffyl operatsioon. Tema vasak tagumine jalg amputeeriti, kuna kuuli purustatud luu kokkulappimine oli võimatu. Lõua alt avastati veel üks haav, mis vajas õmblemist. Uus röntgen, põletikusüstid, valuvaigistid… Praeguseks võime kergemalt hingata ja öelda, et kiisu lõplik paranemine võtab veel aega, aga tema elu enam ohus ei ole.

Tahaks valju häälega karjuda: “Inimesed, mis teil ometi viga on!?” Tahaks näha seda julmurit, kes silma pilgutamata on võimeline piinama väikest olevust, kes enda eest seista ei saa. See võib olla su tuttav, su naaber, su sõbra laps. See olevus (inimeseks on teda raske nimetada) elab meie hulgas ja on ilmselt endaga ülimalt rahul. Inimesed, olge palun tähelepanelikud ümbritseva suhtes! Lapsevanemad, olge palun kursis sellega, millega teie võsukesed tegelevad!

Ootame selle juhtumi kohta vihjeid ja infot – kus tegijaid, seal kindlasti ka nägijaid. Teataja anonüümsuse garanteerime.

Buffy kliinikuarve on praegu üle 200 euro ja ilmselt suureneb veelgi. See on meie jaoks väga suur summa ja siinkohal palume teie abi, head inimesed.

Kõik, kes soovivad selle pisikese vapra kassitüdruku paranemisele kaasa aidata, saavad seda teha, annetades meie kontole SEB pangas a/a EE931010220047924016. Märksõna “Buffy”.

Oleme seda meelt, et iga elu on päästmist väärt! Aitäh, et aitate meil aidata!

Edit Annusver, MTÜ Saaremaa Lemmikloomade Turvakodu vabatahtlik

12243388_985775058150250_2258859345447102324_n 12274444_985775144816908_7219205597832591600_n

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 520 korda, sh täna 1)