Anre Nõmme püüab Rio paraolümpia kohta (2)

KÕVA KONKURENTS: Melbourne’is tuleb Andre Nõmmel paraolümpiale edasipääsu eest võidelda 18 maa purjetajatega. SANDER ILVEST

KÕVA KONKURENTS: Melbourne’is tuleb Andre Nõmmel paraolümpiale edasipääsu eest võidelda 18 maa purjetajatega.
SANDER ILVEST

Austraalias Melbourne’is algavatel invapurjetajate maailmameistrivõistlustel jahib Rio paraolümpia regatile pääsu piletit paadiklassis 2,4mR ka saarlane Anre Nõmme. 

2016. aasta olümpiamängudele saab kvalifitseeruda kahe võistluse kaudu. Esimene regatt toimus mullu Kanadas Halifaxis, kus sai koha kaheksa paremat, kellele lisandub veel seitse purjetajat Melbourne’is. Ühe koha on endale juba taganud korraldajamaa Brasiilia sportlane.

Melbourne’is tuleb Andre Nõmmel paraolümpiale edasipääsu eest võidelda 18 maa purjetajatega.

“Ülesanne on raske, aga mitte võimatu,” ütles invapurjetaja, kes on juba saanud võistluskohaga mõned päevad tutvuda. Tema sõnul on võistlusolud Austraalias väga muutlikud.

“Tuul keerutab siin väga palju ja kiiresti võivad tekkida 2–3-meetrised lained. Kui siiani on minu kiirusrekord olnud 8,6 sõlme, siis juba teisel treeningpäeval sain nende samade 2–3-meetriste lainetega 10,9 sõlme kätte.”

Võistlused avatakse ametlikult 27. novembril ja esimene võistlussõit sõidetakse 28. novembril. Paatide ülevaatus toimub enne võistlusi, paat peab korras olema 27. novembri õhtuks ja enne võistlust seda veest välja tõsta enam ei tohi.

Anre Nõmme alustas oma teekonda Austraaliasse juba 16. novembril, et enne MM-i osaleda rahvusvahelise purjetamisföderatsiooni (ISAF) Paraolümpia Arengu Programmi (PDP) korraldatud treeninglaagris.

Anre Nõmme osalemist MM-il toetavad ISAF ning Eesti invaspordi liidu kaudu nii Eesti Kultuurkapital, hasartmängumaksu nõukogu kui ka Eesti paraolümpiakomitee.

Edasipääsejad selguvad 3. detsembriks.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 489 korda, sh täna 1)