Tõnu Põlluäär saab ministri tänukirja

Homme tähistab oma 50. juubelisünnipäeva Eesti veiste tõuaretustöö pühendunud edendaja Tõnu Põlluäär, kes on pärit Saaremaalt.

Eesti tõuloomakasvatajate ühistu juhatuse esimehe Tanel Bulitko sõnul on Tõnu Põlluäär tõuaretaja hingega ja on pühendunud veiste aretustöö edendamisele.

“Ta on väljapaistvalt kaasa aidanud Eesti veiste tänapäevase aretussüsteemi loomisele ning tõuraamatute ja jõudluskontrollisüsteemi nüüdisajastamisele,” lausus Bulitko.

Pärast Eesti põllumajanduse akadeemia lõpetamist 1991. aastal zooinseneri erialal töötas Tõnu Põlluäär Orissaare kolhoosis tõuaretuse zootehnikuna.

  1. aastast oli ta ametis Eesti punase karja aretusühistus piirkondliku spetsialistina ja 2001. aastast juhatuse esimehena. 2013. aastal Eesti punase karja aretusühistu ja Eesti tõuloomakasvatajate ühistu ühendati ning sellest ajast töötab juubilar osakonnajuhatajana.
  2. aastal kaitses Tõnu Põlluäär põllumajandusliku magistrikraadi teemal “Erinevate aretuskomponentide kasutamine eesti punase veisetõu aretusprogrammis”.

Tõnu Põlluäär on olnud ka Euroopa Punaste Karjade Assotsiatsiooni president. Tähelepanuväärne on tema roll  “Saarte Vissi” korraldajana.

Seoses juubeliga ja suure panusega eesti punase tõu aretusse tunnustatakse Tõnu Põlluäärt maaeluministri tänukirjaga, mis antakse üle 30. novembril Tartumaal Märjal.

Õnnitlejatega ühineb ka Saarte Hääl.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 180 korda, sh täna 1)