Kuressaare tänavune jõulupuu kasvab Veerel (7)

KUUSETOOJA: Urmas Raik koordineeris Kuressaare kesklinnas kuuse püstitamist ka täpselt aasta eest. RAUL VINNI

KUUSETOOJA: Urmas Raik koordineeris Kuressaare kesklinnas kuuse püstitamist ka täpselt aasta eest.
RAUL VINNI

Kuressaare südalinna tänavuse jõulukuuse toovad Kuressaare Linnamajanduse mehed esmaspäeval Veerelt.

“Sel aastal oli kuuse leidmine lihtne, sest juba mullu, kui Veerelt eelmise kuuse tõime, panime pilgu peale seal üsna lähedal kasvavale kuusele ja kaup sai põhimõtteliselt tehtud,” rääkis Kuressaare Linnamajanduse juhataja Urmas Raik eilses Kadi raadio “Keskpäeva” saates.

Oma õue peal kasvavat kuuske pakkus linnale korteriühistu Männiku.

“Kuna korteriühistu nimi on Männiku, olid nad nõus kuuse ära andma,” selgitas Raik naljaga pooleks. “Linn kuuse eest midagi maksma ei pea – majarahvas annetab kuuse linnale. Aitäh neile selle eest!”

Kui läinud talvel kesklinnas ilutsenud kuuse kõrgus oli 12,7 m, siis sinnakanti jääb ka tänavuse jõulupuu oma.

“Madalamat vist ei too ja kõrgemat ka palju ei saa – tehnika seab piirid,” ütles Raik.

Kuusk ehitakse jõulupuuks linnaarhitekti koostatud joonise järgi. “Värvilahendus on sama, mis eelmiselgi aastal, klassikaline valge,” rääkis Urmas Raik. “Rahva poolt võeti see hästi vastu. Tulede valik on sama – väikesed leedid ja suured pallid.” Midagi uut lisatakse tema sõnul ka. Tulemust saab näha 1. advendil.

Kuna esmaspäeval kaasneb kuuse toomisega kesklinnas palju sagimist ning sealsesse parklasse saabuvad suured masinad, peaks sõiduautod parkima mujale.

“Paneme hommikul ka märgid välja,” ütles Raik. Teisipäeval saab parklas taas parkida, ent tulevast reedest, 27. novembrist kuni jaanuarini on keskväljak parkimiseks suletud.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 094 korda, sh täna 1)