LIHTNE KÜSIMUS (10)

Ajaleht Postimees kirjutas eile Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali ja alaealiste noormeeste vahel peetud eravestlustest, mille motiivid tekitavad küsimusi. Päev varem teatas Toobal, et riigikohtu süüdimõistva otsuse eel astub ta riigikogu liikme kohalt tagasi. Kuidas suhtute Priit Toobali otsusesse?

Keskerakonna Saaremaa piirkonna juht Janne Nurmik:

On ilmselge, et kui inimene on avaliku elu tegelane, on iga tema sõna ja tegu kõrgendatud huviorbiidis ja kaalukas. Arvestada tuleb ka sellega, et iga väljaütlemist ja käitumist, olgu see, milline tahes, saab kasutada nii inimese enda kui ka ühenduse mõjutamiseks, maine kahjustamiseks ja hävitamiseks. Keskerakonna peasekretäri Priit Toobali valikut astuda enne riigikohtu otsust riigikogust tagasi pean igati väärikaks ja mõistlikuks. Toobal teab, et riigikohtu süüdimõistva otsuse korral heidab riigikogu ta nii või teisiti oma ridadest välja. Pigem seda sammu ennetada ja lahkuda ise, väärikalt ja aumehelikult.

Pole mingi saladus, et Eesti rahva pettumus meie valitsuses on aasta-aastalt kasvanud. Austust ja lugupidamist valitsuse vastu ei suurenda sinna kuuluvad inimesed, kelle ümber on kuhjunud liiga palju kahtlustusi, kummastavaid ja arusaamatuid tegusid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 933 korda, sh täna 1)