Kolm kunstikooli õpilast jäädvustasid põnevaid hetki (FOTOD) (2)

AUTORID JA ÕPETAJA: Triin Truumure, Viviana Vilter, Sandra Kald ja Boris Šestakov näituse avamisel. TAMBET ALLIK

AUTORID JA ÕPETAJA: Triin Truumure, Viviana Vilter, Sandra Kald ja Boris Šestakov näituse avamisel.
TAMBET ALLIK

Kuressaare täiskasvanute gümnaasiumi kohvikus KaTeGe avati üleeile õhtul kolme Kuressaare kunstikooli õpilase fotonäitus “Kujundid vedelikel”.

Viviana Vilter, Triin Truumure ja Sandra Kald on jäädvustanud hetki, mil vedelike pinnal moodustuvad kujundid, mis püsivad vaid üürikest aega. Samuti on nad pildistanud protsesse, kus tahked ained puutuvad kokku vedelikega.

Kunstikooli direktori Boris Šestakovi sõnul on see kunstikooli õpilaste esimene täiemahuline fotonäitus. «Väiksemaid näitusi oleme ka varem välja pannud, aga nüüd sai kolme peale kaks tuba täidetud,” lisas ta. Šestakov selgitas, et näituse eesmärk on inimeste tähelepanu tõmbamine põgusatele hetkedele, mil igapäevaste tegevuste käigus ilmub vedelike pinnale kõiksugu huvitavaid ja müstilisi kujundeid. “Inimesed ei pane üldjuhul tähele, mis toimub seal kruusis või kausis,” märkis ta. Kui need hetked aga tabada ja üles pildistada, on tulemuseks põnevad ja abstraktsed fotod, mida väljapandud näitus tõestab.

Oma õpilaste näitusega on Šestakov igati rahul. “Mulle meeldis see, et nad ise püüdsid kõik kokku saada,” kiitis direktor. Nõu tuli Šestakovil anda vaid tehnilistes küsimustes, kuid ta lisas, et noored tulevad ka ise fotode töötlemisega arvutis päris hästi toime.

Üks autoritest Viviana Vilter ütles, et teemaga “kujundid vedelikel” hakkasid nad tegelema juba septembris, mil kool algas. “Pilte oli lõpuks päris raske välja valida,” märkis ta, lisades, et neid kogunes tal paari kuuga paras hulk. Vilter arvas, et fotograafiaga tahaks ta ka kunagi tulevikus edasi tegeleda, kuid pärast gümnaasiumi lõpetamist ta seda õppima minna siiski ei kavatse.

Näitus on üleval vähemalt 21. detsembrini.

Fotod: Tambet Allik

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 575 korda, sh täna 1)