Saaremaal jääb tööta kaks maksuametnikku (4)

Maksu- ja tolliamet (MTA) andis teada, et jaanuarikuust koondab amet 93 inimest ning kaotab erinevatest osakondadest kokku 168 ameti- ja töökohta. Töötajate arv väheneb ka Saaremaa büroos.

“Struktuuri ja koosseisu muutmise põhjuseks on MTA uued strateegilised suunad ning töökorralduslikud ja struktuurimuudatused erinevates osakondades,” kommenteeris MTA peadirektor Marek Helm koondamisi kirjas rahandusministeeriumile.

MTA pressiesindaja Mailin Aasmäe ütles Saarte Häälele, et koondamine puudutab ka Saaremaa bürood. “Saaremaal lahkub töölt kaks inimest,” kinnitas ta. Milliste töötajatega tegemist, ta täpsustada ei saanud. Uuest aastast jääb siinsesse osakonda alles 20 töötajat.

Suurimad koondamised toimuvad kogu MTA struktuuris kontrolliosakonnas, kus kaotatakse neli talitusejuhataja ametikohta, 14 juhtivrevidendi ametikohta, üks pearevidendi ametikoht ja 37 revidendi ametikohta ning kaks väärteomenetleja ametikohta.

Koondamisega kaasnevad ülesütlemise etteteatamistähtaja ja puhkusehüvitiste väljamaksed summas 465 000 eurot, mis hüvitatakse MTA töötasude eelarvest. MTA-s on alates 1. jaanuarist seega 1512 teenistuskohta.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 530 korda, sh täna 1)