Lugemiskoer Mia on nõutud koolmeister

SÕBER: Koos perenaise Lyga kuulab lugemiskoer Mia üht last 15 minutit. ERAKOGU

SÕBER: Koos perenaise Lyga kuulab lugemiskoer Mia üht last 15 minutit.
ERAKOGU

Saaremaa keskraamatukogu lasteosakonnas käib laupäeviti lugemiskoer Mia, kes aitab algajail kirjatarkuse nõutajail tähtede, sõnade ja lausetega paremini sõbraks saada.

Mia on turjakas alaska malamuut, kes lisaks tublile koeraspordikarjäärile agilitys on läbinud ka teraapiakoerte koolituse ja aitab nüüd koos perenaise Ly Saarega lugemisraskustega lapsi. Talle loevad ette need, kes muidu ehk pisut pelgavad lugemist, sest ei oska veel küllalt hästi või kes kardavad üldse esinemist.

Veel tulevad Mia juurde need lapsed, kes kardavad koeri – eriti veel suuri. Mia abil saab selgeks, et ka suur koer võib olla tore, tark ja hea, kui tal on selline superhea omanik nagu Ly. Raamatukogu lasteosakonna juhataja Liilia Kõiv ütles, et Ly käib koos Miaga peaaegu igal laupäeval raamatukogus lapsi aitamas ja teeb seda vabatahtlikuna.

Kuna lugemiskoera juures käimine on individuaalne toiming, siis saab Mia juurde tulla ühel laupäeval vaid neli last – igaühel on aega 15 minutit. Praegu ongi lugemiskoera juurde pääsemisel kahenädalased järjekorrad, mistõttu peaks huvilised kindlasti ennast eelnevalt registreerima aadressil liilia.koiv@kuressaare.ee või helistama tel 45 20 730.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 570 korda, sh täna 1)