Ühinemine tekitab erimeelsusi (14)

Kuressaare linn ei tee valdadele detsembris veel ühinemisläbirääkimistele asumise ettepanekut, kuigi algselt oli niimoodi plaanitud.

“Ma ei usu, et jõuame ühinemise otsustamise detsembrisse viia. See tähendaks, et linnavalitsuse istungil peaks lõplik dokument olema 1. detsembril, ja selleni on aega vaid kaks nädalat,” ütles Saarte Häälele linnapea Madis Kallas, viidates ajanappusele.

Teiseks põhjuseks on mitu linnavolikogu liiget toonud, et IRL-i kohalikus juhtkonnas on väljendatud soovimatust mitte ühineda praegu välja pakutud tingimustel. Liikvel olla sellesisuline kiri, mille üheks autoriks peetakse volikogu esimeest Toomas Takkist. Kiri olevat postitatud IRL-i omavalitsusjuhtidele mõeldud listi.

Takkis ise väitis, et ei tea sellise kirja olemasolust. Seda, kas ühinemisläbirääkimiste alustamise ettepanek detsembris tuleb, Takkis öelda ei osanud. “Sisulised arutelud on seni pidamata. Mis seisus oleme volikogu detsembri istungi eel, seda on täna vara öelda,” nentis ta.

Saarte Häälele ütlesid mitmed koalitsiooni liikmed, et on kitsas ringis levivast kirjast siiski kuulnud. “Olen kuulnud igasuguseid kuulujutte, aga nende põhjal ma mingeid järeldusi küll tegema ei hakka, ja kui soovin midagi täpsustada, siis küsin seda otse allikalt,” märkis Madis Kallas.

Peamine erimeelsus on, et Saaremaa ei peaks siiski ühinema üheks omavalitsuseks, vaid linn peaks jääma omaette. Teada on, et Kuressaares koalitsioonis olevad sotsid pooldavad kogu Saaremaa ühendamist. Saarte Häälele avaldati suisa arvamust, et kui koalitsioonis on erimeelsused nii põhimõttelistes küsimustes, siis tuleks ehk partnerite vahetamise peale mõelda.

Ühinemiskoordinaator Taavi Kurisoo ütles, et ta väga loodab Kuressaare-poolse ettepaneku tegemisele. “Kas ja millal nad seda teevad, on Kuressaare volikogu otsustada.”

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 1 146 korda, sh täna 1)