Saare politseinikud hoidsid ära kahe inimese mõrva (3)

KOHTU EES: Marika Heikkilä sattus eksabikaasa mõrva plaanides saarlase otsa, kes tema kavatsuse politseile edasi rääkis. ANTS LIIGUS / PÄRNU POSTIMEES

KOHTU EES: Marika Heikkilä sattus eksabikaasa mõrva plaanides saarlase otsa, kes tema kavatsuse politseile edasi rääkis.
ANTS LIIGUS / PÄRNU POSTIMEES

Kuressaares raamatukogus loetud töökuulutus viis saarlase tööle Soome, kus tööandja palkas ta lisaks ehitustööle oma endist elukaaslast mõrvama.

Ehitusmees rääkis plaanist Kuressaare politseinikele ja alanud kriminaaluurimine lõppes tapmist plaaninud Marika Heikkiläle (58) paar nädalat tagasi kolmeaastase vangistuse mõistmisega.

Saarlasest ehitusmees tunnistas septembris Pärnu maakohtus toimunud kohtuprotsessil, et sai Marika numbri eelmise aasta novembris Kuressaares raamatukogus tööpakkumiskuulutusest. Naine palkas ta oma Soome koju viilhallile vaheseina paigaldama.

“Esmaspäeval läksin ja pühapäeval põgenesin ära, põhjuseks oli hirm, kuna taheti, et ma paneksin toime mõrva. Sellest rääkis mulle Marika Heikkilä,” tunnistas saarlane kohtus. Ehitaja sõnul sõidutas Marika teda pühapäeva õhtul mööda kurvilisi kõrvalteid Helsingisse ja andis seal bensiinikanistri. Naine öelnud, et tapmine tuleks toime panna mõnel kurvilisel teel.

“Marika Heikkilä pakkus välja, et tõmban sõidu ajal rooli tema käest ära ja ta sõidab kuskile kraavi ja siis panen auto põlema ja mees jääb sinna sisse,” rääkis mees, kes tuli Helsingi sadamasse, peitis seal kanistri ära ja sõitis laevaga Tallinna.

Tunnistaja sõnul oli mõrva tellimise põhjuseks kindlustusraha ja tapmine pidi toimuma Soomes, mitte Eestis. Naine pakkus tapmise tasuks 20 000 eurot. “Ma ei mõelnud üldse seda teha, et ma hakkan kedagi tapma, sirgelt kohe,” ütles saarlane, kes sõitis Kuressaarde ja rääkis Marika plaanist politseile.

Kuressaare politseinike otsustav ja kiire tegutsemine aitas kokkuvõttes ära hoida kahe inimese surma. Reedel tunnustas Lääne prefektuur Kuressaare politseijaoskonna menetlusteenistust selle eest aasta töövõidu auhinnaga.

Ehitusmehe vihjest arenes välja kriminaaluurimine, mille raames võttis Marikaga ühendust politseiga koostööd teinud agent.

“23. või 24. novembril helistasin süüdistatavale ja küsisin, kas ta otsib isikut, kes peaks ühe töö ära tegema, ning kinnitasin, et mina olengi see isik, kes on valmis seda tegema,” rääkis agent kohtus. “Marika oli minu kandidatuuriga nõus ja rääkis, et tapmine peaks välja nägema õnnetusjuhtumina.”

Marika ohver pidi esialgu olema ainult tema eksabikaasa, kellel oli Soomes arstiaeg kinni pandud.

“Tapmise üksikasjad jättis ta minu enda välja mõelda, aga ütles, et peaks mehe kuidagi ära uimastama, siis auto põlema panema ja mäest alla lükkama. Kuna tal raha momendil ei olnud, siis ta oma sõnade kohaselt ootas kindlustusraha ja minu tasu sellest pidi olema 50 000 eurot,” rääkis agent.

Marikast 13 aastat tagasi lahku läinud kannatanu ütles kohtus, et ei ole üheski Soome kindlustusfirmas lepingut oma elu kindlustamiseks sõlminud. “Samas on Marika rääkinud mingil ajal, et tema on mulle teinud elukindlustuslepingu, vist 200 000 euro peale, ja maksab kindlustusmakset,” rääkis mees kohtus.

Kannatanu kinnitas, et Marika kutsus teda 2014. aasta novembris Soome arsti juurde. Sinna pidi mees sõitma 1. detsembril koos elukaaslasega. Seda kuuldes helistas Marika oma “palgamõrvarile” ja andis teada, et tappa tuleb ka tema eksi elukaaslane. “Tead, ta on igavene nõid, paras palk mõlematele. Minema ja kõik!” teatas Marika. Nüüd tuli õnnetusjuhtum tema nõudmisel lavastada aga Eestis Viljandimaal.

Kohtus tõestati, et mõrvaplaani peamine motiiv oli saada kindlustusfirmalt 300 000-eurone kindlustussumma. Kohtus luges prokurör ette süüdistatava kirja, kus Marika kinnitas, et esitatud süüdistus on arusaadav, ta tunnistab end süüdi ja kahetseb tegusid, mille tõttu on ligi aasta vahi all viibinud. Samuti vabandas ta kannatanute ees ja avaldas lootust nende mõistvale suhtumisele.

Kohus mõistis Marikale kolm aastat vangistust.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 3 862 korda, sh täna 1)