Haigekassa eriarstiabi uuendamise kava järgi peavad maakondade üldhaiglad uuest aastast osutama arstiabi vaid kaheksal erialal.
Haigekassa plaani järgi peavad maakonnahaiglad edaspidi abi andma kaheksal erialal: günekoloogia, kirurgia, kõrva-, nina-, kurguhaigused, naha- ja suguhaigused, psühhiaatria, silmahaigused, sisehaigused, taastusravi, kirjutas laupäevane Lääne Elu.
Haigekassa põhjendab kavandatavaid muudatusi eriarstiabi osutamise ühtlustamisega maakonnahaiglates. Haigekassa hinnangul on osutatav eriarstiabi maakonnahaiglates praegu arstidepuuduse tõttu ebaühtlane ja sõltub sellest, kas haiglad on palganud külalisarste teistest, kõrgema etapi haiglatest.
SA Kuressaare Haigla juhatuse esimees Viktor Sarapuu kavandatavaid muudatusi ja seda, mida need siinsete patsientide jaoks kaasa tooksid, kommenteerida veel ei soovinud. “Olen targem vastama pärast kolmapäevast kohtumist haigekassaga,” põhjendas ta. “Tänane vastus oleks kohvipaksu pealt ennustamine. Pole mõtet enne asjast rääkida, kui ei ole selge, mis edasi saab.”
Sarapuu andmeil jääb psühhiaatriaosakond – mille võimalikust sulgemisest kirjutas ka Saarte Hääl 22. ja 27. oktoobril – vähemalt lähitulevikus Kuressaare haiglas siiski alles.
12. oktoobri Maaleht kirjutas, et haigekassa saatis 3. novembril, vaid kahekuulise etteteatamisega, kõigile haiglavõrgu arengukava üldhaiglatele kirja järgmiseks aastaks eriarstiabis planeeritavate lepingute muudatusettepanekutega.
Üldhaiglate juhid saatsid seepeale tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile ja haigekassa nõukogu esimehele Tanel Rossile kirja, milles teatasid, et tulevaks aastaks planeeritavad lepingumahtude muudatused on nii lühikest etteteatamise perioodi arvestades liiga drastilised ning sellised muudatused vajavad läbirääkimist, kokkuleppeid ja töökorralduse olulisi muudatusi, mida ei ole võimalik teha paari kuuga.
“Muudatuse eesmärk on arusaamatu,” kirjutasid haiglajuhid. “Planeeritavate muudatustega kaasnevad haiglatele lisakulud. Muudatused ei aita kuidagi kaasa kättesaadavuse ühtlustamisele, vaid vähendavad ambulatoorse eriarstiabi kättesaadavust maakondades ja suurendavad solidaarse süsteemi sisest ebavõrdsust veelgi.”
Haiglajuhid tõdesid, et juba praegu on enamike maakondade elanike jaoks eriarstiabi ambulatoorne kättesaadavus nii ravijuhtude arvu kui ka maksumuse osas oluliselt (ligi 20%) väiksem kui Eestis keskmiselt. “Meie hinnangul suureneb see erinevus lepingumuudatuse mõjul veelgi,” märgitakse kirjas.
ja Tartusse. Kedagi ei morjenda, et Saartelt on kallis ja raske mandri vahet traavida.
Siis oleks vaja kedagi, kes hakkab vahendama erakliinikute teenuseid siia…
Haigekassa teenus Tallinnas maksab minimaalselt Tallinna sõit + saamata jäänud 1 päeva töötasu: so siis alates 30eur (bussipilet) + 17eur (miinimum päevapalk) = 47 eur
See on siis MIINIMUM visiidu kulu kui sõita haigekassa “tasuta” teenuse järgi Tallinna….
Seega, Kuressaares vastuvõtt hinnaga alla 50 eur visiit on odavam, kui Haigekassa teenuste järgi Tallinna sõitmine.
…tõesti haige mõtlemine.Nagu oleks siit Tallinna sõit 5 minuti tee.Tulgu see rumal ametnik siia ja proovigu need mõned korrad sõita Saaremaa ja Tallinna vahet, siis ehk hakkaks mõtlema veidi targemalt.Ja lõppude-lõpuks mis ravikindlustus see enam on,kui selle kindlustatusest enam pole varsti suurt midagi järgi jäämas,kogu aeg kärbitakse ettenähtud ravi võimalusi.Mis õigusega kärbitakse kogu aeg ravi haigekassa poolt.Eelkõige vaadaku üle enda palkade suurused,kui neil raha napib ,või siis ei oska mõni ametnik seal hakkama saada oma tööülesannetega!KUULE SINA HAIGEKASSA TÖÖTAJA,KAS SA TEAD,KUI RASKE ON HAIGEL INIMESEL MINNA TALLINNA RAVILE BUSSIGA????Paistab,et ei tea,selleks soovitangi sinul järgi proovida see OMAL NAHAL!
Pole mõtet pahane olla mõne suvalise kontoritöötaja peale vaid ikka iseenda, sest lollid ja ebapädevad riigiisad said ju valitud. Nüüd helbime seda suppi mitu aastat. Lisaks peaks köri pihku võtma igasugu kantsleritel, sest need on hallid kardinalid selliste asjade taga ja neid p@sapäid ei saa valida ka.
… seda OMA NAHKA soovin igale otsustajale! Eriti nõme on otsus saarte kohta.