Väitlejad võtsid maakondlikult mõõtu

VÕITJAD: KG Patriootide meeskonda kuulusid Kadi Pirn, Patrick Lomp ja Grete Salumägi. SVEA TARKIN

VÕITJAD: KG Patriootide meeskonda kuulusid Kadi Pirn, Patrick Lomp ja Grete Salumägi.
SVEA TARKIN

Kõneosavus ja argumenteerimisoskus on ühiskonnas järjest vajalikumad oskused ja väitlus on üks suurepärane võimalus oma maailmapilti erinevate probleemide avamise ja seisukohtade kujundamise ning nende arusaadava ja veenva väljendamisega rikastada ja avardada.

Kuressaare gümnaasium on koostöös Eesti väitlusseltsiga juba kuuendat aastat korraldanud START-turniiri, mis on mõeldud algajatele väitlejatele. Samalaadne turniir toimub ka Tallinnas, Tartus, Narvas ja Pärnus.

Sel aastal osales meie maakondlikul turniiril 50 õpilast, esindatud olid Leisi keskkool, Kuressaare Vanalinna kool, Saaremaa ühisgümnaasium ja Kuressaare gümnaasium. Üritus toimus 7. novembril, turniiri peakohtunik oli Joosep Tiks ja turniiri direktor Ann Tarkin, mõlemad Eesti väitlusseltsist.

Väideldi teemal “Riikides, kus vaktsineerimine ei ole kohustuslik, ei annaks riik sotsiaalseid hüvesid neile, kes ei vaktsineeri oma lapsi”, samal teemal väideldakse ka Eesti meistrivõistluste I etapil Tartus juba novembri lõpus.

Väitlusturniiri võitis võistkond Patrioodid (KG), koosseisus: Grete Salumägi, Patrick Lomp, Kadi Pirn. Auhinnalisele teisele kohale jõudis võistkond Alleaa (SÜG) – Kaupo Humal, Agnes Kesküla, Rebeca Jürisson.

Parimad spiikrid olid Agnes Kesküla (SÜG), Kadi Pirn (KG), Kaupo Humal (SÜG), Grete Salumägi (KG) ja Rebeca Jürisson (SÜG).

Marit Tarkin, KG humanitaarosakonna juhataja

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 465 korda, sh täna 1)