Saarlased Savisaart esimeheks ei esitanud

Keskerakonna Saaremaa piirkonna juhatus tegi kirgi kütvas partei esimehe valimise trallis suisa omalaadse otsuse, mis tekitas juba eos korraliku segaduse.

Kuigi eile hommikul paisati meediasse uudis, nagu oleksid Saaremaa keskerakondlased toetanud esimehe kandidaadina Edgar Savisaart, see tegelikult nii ei olnud. Päeva lõpuks jõudsid nii kohalikud keskerakondlased kui ka partei peakontor ühisele arusaamisele – iga delegaat hääletab oma südametunnistuse järgi.

Keskerakonna Saaremaa juhatuse istungi järgselt teavitati avalikkust, et ühtegi kandidaati ei eelistatud. Piirkonna juhatuse koosolekul oli laual kaks erakonna esimehe valimiste teemalist ettepanekut: Edgar Savisaare kandidatuur ja delegaatide valik. Kadri Simsoni kandidatuuri ei esitatud. Ettepanekute hääletamisel sai Edgar Savisaare kandidatuur kolm, delegaatide valik viis poolthäält.

Saaremaa piirkonna esimees Janne Nurmik ütles, et piirkonna juhatus usaldab erakonna esimehe valikul oma 21 delegaati, kes Saare maakonda 29. novembril toimuval kongressil esindavad. Nurmik lisas, et tema jäi n-ö südametunnistuse valiku juurde.

Huvitaval kombel jõudis üleriiklikusse meediasse hoopiski info, et saarlased eelistasid Savisaart. Tugineti erakonna pressiesindaja Taavi Puki sõnadele, kes kinnitas seda ka Saarte Häälele. Tema sõnul on kõik niigi oma otsustamises vabad. Kandidaatide hääletamisel kogus aga enim hääli Savisaar.

Õhtuks jõudis siiski kohale Puki täiendav ütlus, et Saaremaal otsustati tõepoolest delegaatidele esimehe valiku osas juhatuse soovitust mitte kaasa anda. Samas ei jätnud Pukk lisamata, et toimunud kandidaatide arutamisel sai rohkem poolthääli Savisaar, Kadri Simsoni kandidatuuri ei esitatud.

Kadri Simson, kes ka ise saarlaste koosolekul viibis, ütles Saarte Häälele, et arutelu oli asjalik.

Samas palus piirkonna juhatus enne hääletamise juurde asumist nii riigikogu liikmel Jaanus Karilaiul, Simsonil kui ka samuti koosolekul viibinud Enn Eesmaal koosolekuruumist lahkuda. “Seega ei oska hilisema mõttearenduse kohta, kus jäid ainsaks valikuks kas Savisaare esitamine või üldse mitte kellegi esitamine, kommentaare anda,” märkis Simson ja lisas, et loodab samas kongressi ajaks saarlasi veenda, et teda usaldades tehakse erakonna jaoks hea valik.

Kauaaegne Saaremaa keskerakondlane Mart Mäeker ütles Saarte Häälele, et tema arvates on oma plussid ja miinused mõlemal kandidaadil ning küll delegaadid kongressil teevad oma valiku.

Saaremaa piirkonna juhatusse kuuluvad Tõnis Kipper, Astrid Sepp, Arnold Lokna, Olev Väin, Jaanika Rikko, Maikel Lätt, Maarika Aasa ja Janne Nurmik.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 553 korda, sh täna 1)