MUHU UUDISED: Ei neh, ikka kenat terit

Ma sii laupa-pühabe juba kartsi, et juu sie Koguva küla nüid terve täävega oo vastu taevast lennud. Nii irmus paugutamine köis. Karjääris tehti jälle ühesid õppuseid. Las aga poesid arjutavad. Sial karjääris oo seda õppemise ruumi küll ja viel käe.

Vuata nüid oo küll sie vuasta kõege pasasem aeg käe. Tiagid, misepärast novembrid talvekuuks kutsutse. Ennevanasti ju olli ehk sedaaegu juba vahest külma kua, aga nüidsel aal piaks nie kuude nimed küll korra üle vuatama. Sial Talina linnas olla üks nõuke kommisjoon, kis bussipiatustele uied nimed panni, äkist vuataks selle rahvakalendri kua korra üle. Sest neh, kui sa ikka kuulad, rahva pantud nimed ep sünni ju nüid änam kuskile. Kommisjooni nimed piavad olema. Bussiliinisid, neid jäeb muakohtas iga vuastaga vähämaks. Ennemalt kui olli rohkem bussisid liikumas, siis sündisid nie nimed küll, mis rahvas olli pannud, aga nüid, kui põle änam õiged bussiliiklustkid, siis oo kohe kangest taris akata neid nimesid ää muutma. Aga olga meite riaki.

Sie vuasta pidada olema muusikavuasta. Eks siikantis oo neid sündmusi, mis muusikaga siotud oo, neid oo ikka oln kua juba. Ja juu selleriedene sündmus sial Hellamoa külakeskuses kua üks selle muusikavuasta jätkuks oo. Siis tudvustatse rahvale Ätse uut plaati – “Muhu tantsud Ätse moodi”. Paergune aeg põle pasane üksi, pime oo kua. Aga oogid paramaks – suab ühe kena piduga juba kuiest pihta akata. Neh, nüüdsel aal põle ju änam nõukest muret kua, et lehmad enne ää lüpsa tuleks. Neid lihtsalt põle änam inimestel kodu. Neh, ja neid plaatisid suab sial kohtaspaikas osta kua. Kuus eurut küsitse tükist. Kis tahab kangest minna, siis elistage Tiinale kua 51 63 773 numbri piale.

Ja tuleva teisibe, siis neh, seitsmeteistmendal, ootab Hellamoa raamatukogu rahvast külakeskuses. Sõnna oo muusikavuasta puhul külla kutsutud Linnusse Laasu Ivo, ristinimega Ivo Linna. Ta tuleb riakima Eesti muusikaelust. Pisike kohvelaud oo kua, ja jutuaama lähäb lahti kellu ühestteistmest. Just nõuke paras keskomingune aeg. Täpsemaste suab küsida, kui elista 45 98 753. Ivol oo tulisema kena jutt, nõnna et ää jättig sõnna mitte minemata.

Neh, et juu katsub selle pimeda ja pasase aa kuidagidviisi muusika abiga müöda suaja. Detsembris, siis oo juba jõulutuled väljas ja ilm oo kohe tüki muad valgem.

Olge siis munuksed!

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 129 korda, sh täna 1)