JUHTKIRI: Inimlik politsei

Täna tähistatakse politsei loomise aastapäeva. Tähtpäevadel jagatakse medaleid ja aukirju. Need politseinikud, kes parasjagu patrullis ei ole, saavad peamajas kokku, et süüa tükk torti ja rüübata tass kohvi. Kuid keegi vormikandjaist on alati tänaval korda tagamas. Seda ööpäevaringselt, kuust kuusse ja aastast aastasse.

Nõukogude ajal olid miilitsad peamiselt mehed. Nüüd on politseis üha rohkem naisi. Meie tänases lehes on pikem usutlus menetleja Dairi Hommikuga.

Dairi igapäevatöö eeldab arvuti ees istumist ja inimestega suhtlemist. Kuid vajadusel tõmbab ta välivormi selga ja patrullib Kuressaare tänavatel. Tihti tullakse teda tänama, kuid leidub ka neid, kelle jaoks korrakaitsja on pigem vaenlane.

Eks selline suhtumine laiene kõigile politseinikele. Kahjuks ei ole meie ühiskond veel valmis ilma keeldudeta elama. Käskude ja piirangute täitmiseks on aga vaja vormikandjaid, kes neid käske ja piiranguid meile meelde tuletavad. Muidu tekiks kaos.

Saarte Hääl soovib omalt poolt kõigile politseinikele nende tähtpäeva puhul õnne. On meil ju ühine eesmärk – võidelda pahede ja kitsaskohtadega.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 435 korda, sh täna 1)