JUHTKIRI: Terved lapsed

Saare maakonnas otsitakse praegu koolitervishoiuteenuse osutajat kaheksa kooli jaoks.

Selles, et õpilasi on vaja mõõta, kaaluda, vaktsineerida ja palju muud, ei kahtle ju keegi. Koolitervishoiu valdkond on lai, neid aga, kes teenust osutaks, paraku napib.

Varem osutas Pihtla, Kaali, Aste ja Mustjala koolis teenust terviseagentuur, ent sellest sügisest enam mitte. Põhjuseks, et kui seni sai terviseagentuur, kes pakub ka üld­arstiabi, hakkama koolitervishoiu tegevusluba omamata, siis sellest sügisest enam mitte. Haigekassa rõhutab, et koolitervishoiuteenuse osutamise eeldus on vastav tegevusluba.

Tegevusluba tuleb aga teenuse osutamiseks taotleda iga kooli – ükskõik kui väikese – jaoks eraldi. Neli kooli – järelikult neli tegevusluba.

Sellesama tegevusloa saamiseks peavad aga olema nõuetele vastavad ruumid, mida väikestes maakoolides reeglina pole. Kahtlane, kas omavalitsused neid paarikümne õpilase pärast ka ehitama hakkaksid – see nõuab üksjagu raha.

Kas seadused pole praegu, eriti praegust meditsiinitöötajate nappust arvestades, liiga jäigad? Ehk aitaks olukorda pisutki leevendada väikesed järeleandmised? Laste tervise huvides.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 49 korda, sh täna 1)