Äriideede konkurss kutsub Saaremaa noori

TTÜ tehnoloogiakooli Mektory tehnoloogiakool ja Swedbank julgustavad koostöös koolituskeskusega Osilia koolinoori osalema äriideede konkursil Bright Minds.

Tallinna tehnikaülikooli innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuse Mektory tehnoloogiakool ja Swedbanki koostöös toimuva koolinoorte äriideede konkursi Bright Minds (e k Helged Pead) eesmärk on innustada noori oma ideid julgelt teoks tegema ja anda neile esmaseid teadmisi sellest, kuidas oma ettevõtet luua.

Pilootprojektina toimub konkurss sel õppeaastal Saare, Harju, Järva, Lääne ja Viljandi maakonnas. Saaremaal aitab programmi ellu viia Kuressaares tegutsev koolituskeskus Osilia. 6000 euro suuruse auhinnafondiga konkursi avaüritus on kavas juba 26. novembril innovatsiooni- ja ettevõtluskeskuses Mektory.

Konkursi projektijuht Monica Sakk ütles, et konkursile on osalema oodatud noored, kel on nn maailma muuta võivaid ideid, kuid kes ei tea, kuidas neid ideid ellu viia, kuidas leida mõttekaaslasi oma ideed arendama või millised on esimesed sammud oma ettevõtte loomisel.

Osilia juhataja Margit Düüna sõnul korraldatakse noortele tasuta reis konkursi avaüritusele Tallinna. “Samuti on noorte jaoks tasuta koolitusprogramm, tehnikaülikool valmistab ette tunnistuse ja osaleja saab kirja ka ainepunkti,” loetles Düüna. Tema sõnul annab konkurss noortele laiema pildi ettevõtlusest, nad saavad kohtuda idufirmade tegijatega, neilt õppida ja saada inspiratsiooni nende kogemustest. “Tahame juhtida tähelepanu ka sellele, et äriideed ei pea noortel valmis olema – konkursi raames hakatakse neid ideid genereerima.”

Uus koolinoortele mõeldud tasuta start-up koolitusprogramm kestab Osilias detsembrist märtsini. Kolmel koolituspäeval jagavad noortega oma teadmisi ettevõtte loomisest nii kohalikud ettevõtjad kui ka edukad idufirmade esindajad. Konkursil osaleda soovivad noored saavad end kirja panna konkurssi tutvustaval internetilehel www.ttu.ee/brightminds.

Kuna konkursi korraldajad peavad õppetöö läbiviimisel oluliseks koostööd kooli ning kohaliku omavalitsuse ja piirkondlike ettevõtete vahel, on koolituses oodatud kaasa lööma ka kohaliku tasandi ettevõtjaid, kes saavad noortega jagada oma teadmisi ja kogemusi. “Nii panustavad ka Swedbanki töötajad mentoritena kõigis piirkondades,” märkis Sakk.

Ettevõtjad saavad koolinoorte äriideedele kaasa aidata kas mentorlust pakkudes, koolituspäeval esinedes või näiteks eripreemiat välja pannes.

“Saaremaa ettevõtjate jaoks on see hea võimalus Saaremaa tulevikku panustada,” leidis Sakk, soovitades asjast huvitatutel konkursi korraldajatega ühendust võtta.

Düüna andmeil on koolitusprogrammis mentoritena kaasa lüüa lubanud e-turundusagentuuri juht Taavi Rauniste ja Sarbussi juhatuse liige Taavi Tuisk.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 32 korda, sh täna 1)