Uustulndi viktoriin kujunes tasavägiseks

Saare maakonna keskraamatukogus tehti kokkuvõtteid Albert Uustulndi 90. sünniaastapäevale pühendatud viktoriinist. Pearaamatukoguhoidja Maire Rauga sõnul kujunes mälumäng üpriski tasavägiseks.

“Ootasime küll rohkearvulisemat osavõttu, aga need, kes osalesid, teadsid Albert Uustulndi elust ja loomingust üsna palju. Neli vastajat kogus võrdse arvu punkte. Esikohta me seega välja ei andnud ja auhinnad jagame nelja vastaja vahel,” rääkis Rauk.

Neli täpsemat vastajat olid pensionärid Valve Rauna ja Riida Kask, ajakirjanik Gunnar Usin ja Maie Meius, kes juhib Ülikoolide Keskust Saaremaal.

Giidil ja ajaloohuvilisel Riida Kasel oli nelja parema hulka jõudmisest väga hea meel. “Kuigi ma Albert Uustulndi tundsin ja tean temast palju, istusin kaks päeva arvuti ees ja lugesin uuesti läbi romaani “Meri põleb”,” rääkis Riida Kask. “Olin algklassides, kui Albert meie kooli tuli. Tean tema laule ja raamatud on kõik läbi loetud. Panin ennast proovile ja olen tulemusega rahul.” Auhind, kaks Albert Uustulndi plaati, on Kasel juba käes.

Maie Meius ütles, et tänu viktoriinile sai ta Albert Uustulndist palju rohkem teada. “Üsna palju vastuseid sain internetist, raamatukogus tutvusin kaustadega, väga palju informatsiooni sain Saaremaa merekultuuri seltsi välja antud trükisest. Üht-teist küsisin ka sõprade käest. Kasutasin väga erinevaid allikaid,” märkis Meius.

Viktoriini korraldaja Maire Rauk luges ürituse kordaläinuks, öeldes tänusõnad Saaremaa merekultuuri seltsi inimestele ja Lembit Uustulndile, kes mälumängu õnnestumiseks oma osa andsid.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 395 korda, sh täna 1)