Meelis Kubits aitas osta Steinway klaveri

Meelis Kubits

Saarlasest suhtekorraldaja Meelis Kubits (fotol) kogus annetustena 50 000 eurot, et aidata Tallinna Filharmooniale osta Steinway klaver. Kõik oleks justkui ilus, aga Kubitsa sõnul pärsib Eesti elu avaliku sektori umbusk ja vaenulikkus kodanikualgatuste suhtes, vahendab Eesti Ekspress.

Teisipäeva õhtul lõigati Mustpeade majas lahti klaverikujuline tort. Tähistati Eri Klasi unistuse täitumist – 150 000-
eurose Steinway klaveri saabumist Tallinna Filharmoonia kontserdisaali. Kolmandik rahast tuli eraannetajatelt, kaks kolmandikku Tallinna linnalt.

Kokkulepe oli, et Kubits kannab annetajatelt aastaga kogutud raha linna kontole ja linn lubab panna Mustpeade maja valgesse saali annetajate nimedega tänutahvli. Uhke, õilis ja ilus, kuid siiski “sita maiguga”, sest tänutahvli paigaldamise osas linn sõna ei pidanud.

Annetajaid oli kokku 172, nende seas ka nt Kristjan Rahu, Jüri Käo, Arne Mikk, Viljar Arakas, Jaanus Otsa, Raivo Põldmaa, Ain Kaljurand jt.

Saaremaalt pärit mehena peab Kubits end tänuvõlglaseks veel Saaremaa ees. Idee teha Kuressaarde korralik rahvusvaheline teatrifestival, ei ole tal kuskile kadunud. Ta märkis, et siin on väga hästi korraldatud ooperipäevad ning ta tahaks katsuda midagi selle “tuulde istutada”, et Saaremaa suve veidigi pikendada.

 

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 476 korda, sh täna 1)