Aste lapsed andsid Koolivikril teatepulga üle Leisi koolile

ÜHED VÕIDUKATEST: Salme kooli nupukad õpilased (vasakult) Markus Tenn, Marleen Juhandi, Tiina Tilts ja Melani Koov. RAUL VINNI

ÜHED VÕIDUKATEST: Salme kooli nupukad õpilased (vasakult) Markus Tenn, Marleen Juhandi, Tiina Tilts ja Melani Koov.
RAUL VINNI

Koolivikker on koolinoorte võistlus, kus võetakse mõõtu mälumängus ja loovtöös. Korraldav kool oli sel korral Aste – eelmise aasta võistluse võitja.

Sel aastal osales 13 kooli: Leisi KK, Valjala PK, Kärla PK, Tornimäe PK, Muhu PK, Orissaare gümnaasium, Kuressaare Vanalinna kool, Salme PK, Kahtla LPK, Mustjala LPK, Lümanda PK, Saaremaa ühisgümnaasium ja Kuressaare gümnaasium.

Mälumängu iga kooli võistkonnas oli viis 5.–9. klassi õpilast. Sel aastal oli kolme vooru nupukaim Saaremaa ühisgümnaasium, teiseks tuli Leisi keskkool ja kolmas oli Salme põhikool.

Loovtöö tuli teha muusika-aastale pühendatud teemal “Me armastame muusikat”. Kunstižüriisse kuulusid Kuressaare ametikooli disainiosakonna juhtõpetaja Maila Juns-Veldre, ametikooli disainiosakonna fotograafiaõpetaja ja projektijuht Lauri Saluveer, Aste põhikooli 9. klassi õpilane ja 2015. aasta Eesti parima T-särgi kavandi “Aasta lind viu” autor Kai-Riin Kaubi ja Aste põhikooli kunstiõpetaja Pille Toom.

Žürii hindas 5.–6. klassi arvestuses I koha vääriliseks Lümanda põhikooli õpilaste Liisu Lillese ja Victoria Vihmani töö, juhendaja Kristina Tiitson. II koha pälvisid Anne-Mai Ottep ja Rica Aarn Leisi keskkoolist, juhendaja Katrin Vaher. III koha saavutasid Luise Alle ja Siiri Kerno Kuressaare Vanalinna koolist, juhendaja Ene Pidmann.

7.–9. klasside arvestuses võitsid oma loovtööga žürii südamed Saara Väli ja Joanna Nõukas Orissaare gümnaasiumist, juhendaja Katrin Vaher, II koha said Erika Filippov ja Liis-Marel Aak Salme põhikoolist, juhendaja Tiia Kobin. III kohale tulid Gabriela Grahv ja Joanna Jaansalu Kärla põhikoolist, juhendaja Külli Luup.

10.–12. klassidest oli osavõtvaid võistkondi vaid kaks ja edukamaks osutus Saaremaa ühisgümnaasiumi õpilaste Hanna Aksalu ja Victoria Käeseli töö, juhendaja Jaanika Kask.

Koolivikril on oluline koht ka sportlikul liikumisel. Sel aastal toimus saaliorienteerumine. Kiireim poiss rajal oli Sander Õispuu ja nobedaim tüdruk Viktooria Latkin.

Meeleoluka vahepausi täitis külaline Taniel Vares, kes rääkis noortele oma muusikast ja hobidest ning laulis.

Ja oligi käes päeva kõige põnevam osa. Kus toimub Koolivikker 2016? III koht kuulus Orissaare gümnaasiumile, II koht Salme põhikoolile ja üldvõit Leisi keskkoolile, seega toimub järgmise aasta Koolivikker Leisis. Palju õnne Leisi keskkoolile võidu puhul!

Reet Lõugas, Aste põhikooli huvijuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 408 korda, sh täna 1)