Tsahkna sõnul tahab Eesti mees vähemalt kolme last (1)

Sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna ütles esmaspäeval peetud mehe tervise ja isadepäeva konverentsil “Mees, milleks sind vaja on?”, et nii Eesti mees kui ka Eesti naine tahavad rohkem kui kahte last.

“Kolm last saavad need pered, kes võivad endale lubada unistuste elluviimist,” rääkis Tsahkna. “Need ei ole asotsiaalsed perekonnad, vaid vastupidi. Need on tihti edukad pered. Pigem on probleem selles, miks need pered, kus on kaks last, ei saa kolmandat.”

Tsahkna sõnul mõjutavad lapsed mehe tervist positiivselt. “Mida varem ja rohkem on mehed väikeste lastega kodus olnud, seda rohkem nad tahavad lapsi saada ja seda tervemad nad on. Ma elasin noore mehena väga raju elu, aga lapsed muudavad suhtumist väga. Mehed peaks olema rohkem oma lastega koos. Tuleb muuta suhet, et vanemahüvitist saavad 91 protsenti naised ja vaid üheksa protsenti mehi. Ühiskonna tervis paraneb, kui mehed saavad rohkem lapsi ning nad on oma laste kasvatamisele senisest palju lähemal.”

Konverentsil said sõna mitmed tuntud isikud: politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher, arstid Margus Viigimaa, Mare Ainsaar, Anneli Raave-Sepp ja Kristo Ausmees, paarisuhtekoolitaja Karmen Maikalu, uuringueksperdid Kaidi Reedi ja Tatjana Kriger, kirjanik Ilmar Tomusk, videointervjuu andis piiskop Philippe Jourdan. Poliitikute debatis osalesid Tsahkna, Reps ning Talvik.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 202 korda, sh täna 1)