Muhu ja Saaremaa vahele tuleb merekaabelliin (2)

Elering AS plaanib 2019. aasta lõpuks Muhu ja Saaremaa vahele rajada 110 kV merekaabelliini, mis dubleeriks Väikese väina tammil olevat 110 kV õhuliini.

Elering AS-i kommunikatsioonispetsialist Kätlin Klemmer ütles Saarte Häälele, et praeguse kava kohaselt algavad ettevalmistustööd tuleval aastal. Nende seas on muu hulgas ka trassi valik, mis praegu veel täpselt teada ei ole. “Aktiivne ehitus toimub praeguse kava kohaselt aastatel 2018–2019 ja valmis peaks liin olema 2019. a lõpus,» lisas Klemmer. Tööde maksumus selgub hanke tulemusena.

Klemmer märkis, et Eleringil sellist infot, et Saaremaa ja Muhu vahel ka varem mõni merekaabel oleks olnud, ei ole, kuid ta ka ei välistanud seda võimalust.

Merekaabelliini rajamine on järgmine etapp Lääne-Eesti saarte elektrivarustuse töökindluse tagamisel. Kätlin Klemmer selgitas, et praegu paiknevad Saaremaad ja Hiiumaad toitvad elektriliinid Väikese väina tammil samadel mastidel.

“Kui mõni neist mastidest peaks ilmastiku tõttu või muul põhjusel purunema, võib see kaasa tuua kümneid tunde kestva elektrikatkestuse,” märkis ta.

Õhuliin jääb Väikese väina tammile alles ka pärast merekaabelliini paigaldamist.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 329 korda, sh täna 1)