Ruhnu volikogu avaldas toetust iseolemisele

Ruhnu vallavolikogu oktoobrikuu istungil jäädi seisukohale, et vald jätkab pärast võimaliku Saaremaa suurvalla tekkimist siiski iseseisvalt.

“Öelge, mis meil muutub, kui me ühineme, ega me seetõttu Saaremaale lähemale tule. Mingid avalikud teenused meil ühinemise korral ka paremaks ei lähe,” ütles Ruhnu vallavanem Jaan Urvet. Tema kinnitusel on Ruhnu iseolemisele toetus ka valitsuse tasandil.

Järgmisel aastal plaanib vallavalitsus ümber kolida raamatukogusse. “Praegusele vallamajale leiame uue funktsiooni, sinna tuleb pääste, esmaabi, politsei ja külasaun,” selgitas vallavanem.

Volikogu istungil otsustati alustada läbirääkimisi Eesti Energiaga mittetöötavate tuulegeneraatorite mahavõtmiseks. “Need jäävad sinna lennujaama kanti. Seal tekkis mingi elektrooniline tõrge, mistõttu need enam ei tööta. Need risustavad vaadet ja seega tahaksime need maha võtta,” märkis Urvet.

Istungil otsustati ka kompenseerida saarelt vanaraua kokkukogujale selle käitlemisega seotud lisakulu. “Vanaraua hind läks alla ja sellest tekkis lisakulu. Summa oli 2100 eurot. Kuna vaatepilt muutus saarel tunduvalt paremaks, otsustasime selle kinni maksta,” täpsustas vallavanem.

Esimese üheksa kuuga täitus valla eelarve vallavanem Urveti sõnul üle ootuste hästi.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 131 korda, sh täna 1)