Parvlaev Ionas naaseb liinile (4)

Nädalavahetusel tehnilise rikke tõttu Virtsu–Kuivastu liinilt remonti läinud parvlaev Ionas on nädala lõpuks taas töökorras ja liinil tagasi.

“Möödunud pühapäeval, kui ülesõitude arv oli tavapärasest suurem, tõime remonti läinud Ionase asemel parvlaevale Hiiumaa lisaks liinile ka parvlaev Harilaiu, et võimaldada sujuvamat ülevedu. Ootamatult keeruliseks kujunenud ilmastikuolude tõttu pidi aga Harilaid sõidud ajutiselt katkestama, jäädes ootele Kuivastu sadamasse,” selgitas Väinamere Liinide juhatuse liige Tõnis Rihvk.

“Järjekorrad küll tekkisid, ent kindlasti ei saa rääkida segadusest või kaosest, nagu mõnes meediakanalis spekuleeriti,” lisas Rihvk. “Sadamatöötajad andsid oma parima reisijate teenindamisel ning imikute ja väikelastega reisijad said ülesõidu eelisjärjekorras.”

Kuivastu sadama pühapäevane statistika näitab, et enne kella 13.30 ei olnud sõidukite mahajäämine erinev tavapärasest suure nõudlusega päevast. Kella 13.30 reisilt jäi maha 39 sõidukit, mistõttu tekkis pisut pikem ooteaeg, mis tippajal võis küündida hinnanguliselt kuni 2,5 tunnini. Kuid õhtuseks ajaks vähenes järjekord taas, nii et pärast 21.40 väljumist ei jäänud maha enam ühtegi sõidukit.

“Sügistalvisel perioodil, mil parvlaevade graafikud on hõredamad ja ilmastikutingimused mõjutavad ülesõite rohkem, võivad järjekorrad tekkida. Kui samal ajal üks parvlaev tehnilise rikke tõttu veel liinilt ära jääb, siis on tegu halva juhusega,” rõhutas Rihvk.

Tuleval nädalavahetusel ei tohiks nii pikki ootejärjekordi enam tekkida, sest liinile naasev Ionas mahutab rohkem sõidukeid kui teda ajutiselt asendanud Harilaid.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 547 korda, sh täna 1)