Valjala kaalub alevikku kergliiklustee rajamist (1)

UURIVAD PLAANE: Kustkohast täpselt kergliiklustee kulgema hakkab, uurivad Siivi Kaasik ja Liilia Eensaar. Tagaplaanil Tiina Orav. TAMBET ALLIK

UURIVAD PLAANE: Kustkohast täpselt kergliiklustee kulgema hakkab, uurivad Siivi Kaasik ja Liilia Eensaar.
Tagaplaanil Tiina Orav.
TAMBET ALLIK

Valjala vallavalitsus kaalub võimalust rajada juba järgmisel aastal alevikku kergliiklustee, mis muudaks vallamaja juurest rahvamajani viiva teelõigu jalgsi ja rattaga liikujate jaoks turvalisemaks.

Ettepaneku, et tuleva aasta eelarves võiks arvestada ka vallamajast rahvamajani kulgeva kergliiklustee rajamisega, mille pikkus oleks ligi 700 m, tegi neljapäeval vallavolikogu istungil volikogu esimees Liilia Eensaar.

“Järgmise aasta eelarvesse on meil ju niikuinii kirjutatud aleviku tänavavalgustuse rekonstrueerimine,” põhjendas ta. “Kuna me kergliiklustee jaoks [siseministeeriumi kergliiklusteede toetusskeemist] rahastust ei saanud, võtaksime kätte, küsiksime uued hinnapakkumised ja teeksime selle lõigu koos valgustuse uuendamisega ära.”

Eensaare sõnul on oluline, et lastel oleks turvaline koolitee. “Praegu see ju turvaline ei ole, liiklus on aleviku vahel tihe,” tõdes ta.

Vallavanem Aare Martinsoni hinnangul ongi kõnealune vallamajast rahvamajani kulgev teelõik üks ebaturvalisemaid alevikus.

“Praegu tuleb nii lastel kui ka aleviku elanikel rahvamajja jõudmiseks käia mööda suhteliselt kitsast ja kurvilist sõiduteed, mis on pimedal ja talvisel ajal lausa ohtlik,” tõdes ta.

Eensaar leidis, et kergliiklustee jaoks laenu võtmine on mõistlik, kuna Valjala vallal netovõlakoormust ei ole.

Volikogu arvates on kergliiklustee rajamise teema sellega tegelemist väärt.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 374 korda, sh täna 1)