Eelmise aasta 25. aprillist saadik on viiel korral koos käinud Kuressaare linnavolikogu esimehe Toomas Takkise kokku kutsutud ajutine hariduse töögrupp, mille materjalid avalikustati linnavalitsuse kodulehel alles hiljaaegu.
Nimelt toimus viimane koosolek 2. oktoobril, kus linnavolikogu liige Jaanis Prii tegi ettepaneku töögrupi materjalid välja panna kodulehele. Viimased täiendused materjalide osas tehti kodulehel alles eile hommikul.
Töögrupi, kus on osalenud nii linnavalitsuse ja -volikogu, linnas asuvate koolide kui ka Orissaare, Leisi ning Lääne-Saare valdade ja koolide esindajad, ülesanne on kaaluda erinevaid sisulisi ja koolikorralduslikke variante Kuressaare linna hariduse kvaliteedi ja õppekeskkonna parendamiseks.
Lühidalt öeldes on arutatud riigigümnaasiumi loomise vajalikkuse või ebavajalikkuse üle. Välja on pakutud mitmeid erinevaid variante, sealhulgas on arutatud ka seda, millise kooli hoonesse võiks riigigümnaasium tulla. Otsust riigigümnaasiumi osas oodatakse 2018. aasta veebruariks.
Viimasel koosolekul otsustati veel, et hiljemalt 16. detsembriks edastavad koolid volikogu esimehele üldhariduskoolide töötajate ja hoolekogude seisukohad ja 17. detsembril on võimalik lisada riigigümnaasiumi teema linnavolikogu päevakorda infona. Lisaks otsustati, et 20. oktoobril toimub ühine infojagamine, mida seni siiski toimunud ei ole.
Üleeilsel linnavolikogu istungil tõstatas teema ka Argo Kirss, kelle sõnul oli kodulehel esialgu kirjas, et tegemist on volikogu ajutise komisjoniga, kuid volikogu ei ole ühtegi ajutist komisjoni nimetatud küsimusega seoses loonud.
Ole esimene kommenteerija. No olen siis.
Kirjutist lugedes meenus esimese asjana, kuidas Toomas Takkis defineeris kaabakerakonna 2009 aasta septembris ja seda just nii ajakirjandusele, kui ka haridustöötajatele:
kaabakerakond — erakond, kes kasutab igasugu lubamatuid võtteid, et võimule saada või seal püsida.
2009 aasta kaabakerakond on Kuressaare võimult kõrvaldatud, 2015 aastal on uus kaabakerakond võimul.
Olen teine kommar ka.
Aeg: 26. mai 2015 kell 13:00-14:20
Koht: Kuressaare LV saal
Protokoll
Osalesid: Hilde Kurg, Marina Tamm, Tõnu Erin, Tiit Põld, Kalmer Poopuu, Aive Mõistlik, Taavi Tuisk, Õilme Salumäe, Tiina Luks, Vello Runthal, Taavi Kurisoo
Kutsutud: Raivo Peeters, Anneli Meisterson
Koosoleku juhtaja: Vello Runthal
1. Arutati haridusvõrgu korraldamist ühinenud omavalitsuste tingimustes. Leiti, et kõik põhiharidusasutused tuleb säilitada, kuna põhihariduse andmine tuleb tagada kodukohale võimalikult lähedal. Teatud juhtudel tuleks üle vaadata, kas põhikool peaks jätkama 9 klassilisena või tuleks jätkata 6 või 4 klassilisena.
Koosolekul arutati ka riigigümnaasiumi teemat. Läbirääkimiste hariduskomisjoni hinnangul on riigigümnaasiumi asutamise otsus Kuressaare linna pädevuses. Enne linna riigigümnaasiumi asutamise või mitteasutamise otsust ei ole komisjonil võimalik selles küsimuses seisukohta kujundada. Maagümnaasiumite jätkamine on tugevalt seotud riigigümnaasiumi asutamise otsusega ning ka maagümnaasiumite võrgus muudatuste tegemiseks on ühendatud vallas vajalik laiapõhjaline konsensus.
Kuna haridusvõrgus muudatuste vajab laiemat ühiskondlikku toetust…
Kui palju läheb veel aega arusaamiseks, et need Toomas Takkise ja Hannes Hanso kokkukutsutud ühinemislääbirääkimised on (olid) vajalikud ainult ühe mehe võimu kindlustamiseks ja teise mehe hüppelauaks olemiseks?! (vaata eelmisest kommentaarist kaabakerakonna definitsiooni)
kae, teevad juba harjutusi riigikogu jaoks
Kui midagi ei soovita, siis kutsume kokku komisjoni, mida ise juhime! Siis on tulemus garanteeritud ja seda Takkis teab! Ega tola loll ole!