Ott Tänak edukas Kataloonia MM-rallil (5)

EMOTSIOONID: M-sport tiimiboss Malcolm Wilson ja Ott Tänak. TIMO ANIS

EMOTSIOONID: M-sport tiimiboss Malcolm Wilson ja Ott Tänak.
TIMO ANIS

Kataloonia MM-rallil tõusvas joones sõitnud Ott Tänak ja Raigo Mõlder said seitsmel esimesel katsel kaks võitu ja olid kokkuvõttes teisel kohal.

 

Päeva alustas Ott Tänak kahe neljanda kohaga ja üldarvestuses tõusis ta viiendaks. Seejärel sõitsid saarlased välja katsevõidu, kui edestati 1,7 sekundiga Mads Östbergi. Üldarvestuses tõusis Tänak sellega neljandaks.

“Veider, autos ma ei tundnud, et me oleme nii kiired, ju järelikult kõik sujub,” lausus ralliraadiole Ott Tänak, kes viienda katse kolmanda kohaga tõusis ka kokkuvõttes kolmandaks.

M-spordi pressiteate vahendusel ennelõuna kokku võtnud Ott Tänak ütles, et suur osa rajast on talle uus, sest viimati võistles ta siin 2012. aastal.

“Meil oli hommikul päris hea rütm ja olen kindel, et kui suudame samamoodi jätkata, oleme võimelised ka pärastlõunal häid aegu sõitma,” rääkis rallipiloot. “Teedel on päris palju lahtist kruusa, kuid saab ka jäljes sõita, kus on pidamine päris hea. Aga nii kui kaldud välja, pidamine kaob. Nii on päris keeruline, aga anname ikkagi endast kõik.”

Kuuendal katsel saarlaste hoog püsis ja tasuks taas katsevõit, mille tulemusena tõusti teisele kohale, kaotust Jar-Matti Latvalale vaid 0,9 sekundit. Tänak ütles pärast katset ralliraadiole, et Ford käitub suurepäraselt. “See oli ilus puhas katse, kuid roolivõim valmistab veidi probleeme,” kurtis ta.

Päeva eelviimase katse järel, kus saadi neljas koht, tõdes Ott Tänak, et on kogu aeg teadnud, et suudab kruusal arendada head kiirust.

“Korsikal jäime asfaldil hätta, aga homme saab sõita palju parema kvaliteediga teedel nii, et ma lausa ootan seda,” märkis ta.

Kokku oli eile kavas kaheksa kiiruskatset.

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 614 korda, sh täna 1)