Tambet Allik Amsterdami maratonil parim (5)

Saarte Hääle fotograaf võitis ülekaalukalt pühapäeval toimunud Amsterdami maratoni 60–64-aastaste meeste grupis. Tambet Allik läbis raja ajaga 3.05.58, mis jääb napilt alla selle vanusegrupi Eesti rekordile.

“See on isiklik rekord mul küll, jah,” kinnitas Allik. “Tuligi välja, et see on minuvanuste seas Eestis teine tulemus üldse. Vaid üks mees on minust kunagi kiiremini jooksnud.” Rekordaja saavutamiseks oleks Allik pidanud jooksma poolteist minutit kiiremini.

Tambet Allik tõdes, et Amsterdami maraton oli tema jaoks tegelikult n-ö väike eksperiment. “Kui vaadata aegu, kuidas ma tempot suutsin hoida, siis algul läksin ikka päris lolli tempoga,” leidis ta. Allik läbis maratoni esimese osa ajaga 1.25, kuid väsis teises pooles.

“Kuna see oli aga esimene selline suur maraton, siis ahvatlusi oli palju, ja eks maraton on selline kaval ala ka,” arutles ta. Maratoni edenedes Alliku tempo kahanes, ent lõppkokkuvõttes tuli ikkagi isiklik rekord välja.

Ilm oli maratonipäeval tema sõnutsi päris kehv – päev otsa sadas kerget uduvihma. “See vetitas täitsa ära, aga mis seal ikka, üldiselt jään rahule,” kinnitas ta.

Lähimaid konkurente edestas saarlane pikalt. Teise koha saanud prantslane jäi kuue ja kolmandaks tulnud brasiillane 8 minuti kaugusele. Alliku koht üldises protokollis oli 758.

Saarlastest jooksis Amsterdamis ka Anti Toplaan, kelle ajaks tiksus 3.09.07. Toplaane koht oli 874. ning 45–49-aastaste seas oli ta 106.

Saarlased jooksid pühapäeval maratoni ka maakera kuklapoolel. Kui Allik ja Toplaan polnud veel Amsterdamis startinud, oli saarlane Kersti Kukk samal kuupäeval toimunud Melbourne’i maratoni juba lõpetanud. Saarte Hääleski suvereporterina töötanud Kukk lõpetas Austraalias 42 195-meetrise distantsi ajaga 4.07.43.