Salme koolipere elas nädala ettevõtlikult

SALME HÜVANGUKS AJUSID RAGISTAMAS: 9. klass arutab, millist ettevõtet oleks vaja, et muuta Salme valda uutele elanikele atraktiivsemaks ja edendada ettevõtlust. Vasakult Oliver Himmist, Jonas Tiitsar, Uku Timm, Asko Rüütel, Kadri Rabi, Maris Arge ja Hedy Läets. Mariliis Lazarev

SALME HÜVANGUKS AJUSID RAGISTAMAS: 9. klass arutab, millist ettevõtet oleks vaja, et muuta Salme valda uutele elanikele atraktiivsemaks ja edendada ettevõtlust. Vasakult Oliver Himmist, Jonas Tiitsar, Uku Timm, Asko Rüütel, Kadri Rabi, Maris Arge ja Hedy Läets.
Mariliis Lazarev

Võtsime Salme põhikoolis ette ja püüdsime üle-eestilise ettevõtlusnädala raames seitse päeva jooksul veidi rohkem ettevõtlikkusele pühenduda. 

Nädal algas 5. oktoobril, rahvusvahelisel õpetajate päeval, mil ettevõtlikud 9. klassi õpilased olid meie armsatele õpetajatele korraldanud aktuse koos vahva mälumänguga. Aktuse lõppedes sai iga koolipere liige mõtiskleda oma unistuste elukutse üle. Ametite valik oli lai – õpetajast kulturistini.

Teisipäeval külastas 5. klass Salmel asuvat ettevõtet SEKO Fishing Tackle OÜ, kus toodetakse kalastusvahendeid. 1. klass sõitis aga Kuressaarde, kus tutvuti Kuressaare päästekomando tööga ja külastati kultuurikeskuses etendust “Cipollino seiklused”, mis andis võimaluse tutvuda näitleja elukutsega.

Leiutati imeprillid ja “ajamasin”

Kolmapäeval hakkasime leiutama. Iga klass pidi leiutama midagi, mis aitaks koolilapse elu lihtsamaks muuta. Leiutati nii roboteid, kes koolitööd ära teeksid, tunniplaanikellasid, mis näitavad, mis tund järgmiseks tuleb, kui ka prille, mis aitaksid tunnimaterjali lihtsamalt meelde jätta. Vahva leiutis oli ka ajamasin, mis annab võimaluse aega kiirendada või hoopis seisma panna.

Kuna sel aastal oli üle-eestilise ettevõtlusnädala peateema “Nutikas ettevõtlus”, siis neljapäeval olime meiegi nutikalt ettevõtlikud ja koolipere osales interaktiivses Kahoot-viktoriinis, kus testiti teadmisi just kohaliku ettevõtluse ja ettevõtlusega seotud mõistete tundmises. Samal päeval osalesid meie 8.–9. klassi õpilased “JA Eesti” majandusviktoriinis – sellest on saanud juba traditsioon, mida meie koolis veab direktor Marika Pütsep.

Reedel orienteerusime nutiseadmete abil – iga klassi meeskonnal tuli liikuda kaardi järgi, skannida koolimajja peidetud QR-koode ja lahendada ülesandeid. Mõtisklemist jätkus nii suurematele kui ka pisematele õpilastele.

Esmaspäeval alustasime taas ettevõtluslainel ja arutlesime, kuidas meie kodukohta Salmele saaks meelitada uusi elanikke ja tõsta meie valla edukust. Klassid meisterdasid ettevõtteid, mis mõjuksid atraktiivselt – loodi tankla, piimakombinaat ja ujula.

Õpilased on leidlikud ja loovad

Teisipäev oli viimane, seitsmes ettevõtluspäev ja sel päeval toimus koolipere kirbukas “Sinu vana on kellegi uus”. Kooli fua­jee muutus suureks turuks, kus müüdi mänguasju, riideid, ehteid, küpsiseid ja sai ka osaleda õnneloosis. Naeratus oli näol nii müüjatel kui ka ostlejatel.

Kolmapäeval toimus kogunemine, kus tänasime kõiki tublisid ettevõtlikke õpilasi – igaüks sai suu magusaks – ja panime ettevõtlusnädalale punkti. Olid vahvad seitse päeva, mis näitasid, et õpilased on väga leidlikud, loovad ja tegutsemisvalmis.

Kokkuvõtvalt võib uhkusega tõdeda, et meie koolipere on tõesti üks ettevõtlik pere. Sellele annab kinnitust ka meie veerandilõpp, mil kooli õpilasesinduse ja õpetajate koostöös toimus vahva susservusser-päev ning kooliperest moodustati segameeskonnad, kes liikusid erinevate töötubade vahet. Taas üks päev täis ettevõtlikkust, meeskonnatööd ja lõimingut!

Mariliis Lazarev, Salme PK huvijuht

Print Friendly, PDF & Email
(Vaadatud 215 korda, sh täna 1)